Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on StumbleUpon1Share on LinkedIn0Share on Tumblr0


Niektórym osobom wydaje się, że przy sprzedaży mieszkania liczy się wyłącznie dobre ogłoszenie, które ma duże powodzenie. Jednak jeśli już klient umawia się z nami na oglądanie mieszkania, lepiej żeby zastał je w jak najlepszym stanie. Jak przygotować mieszkanie, by oglądający chcieli je kupić?

Drobny remont nie zaszkodzi

Wiadomo, że przed sprzedażą mieszkania nie musimy robić gruntownego remontu. Czasami jednak w mieszkaniu są widoczne usterki, które mogą wpłynąć negatywnie na decyzję potencjalnych klientów. Jeśli np. mamy brudne ściany z widocznymi zaciekami, warto kupić nawet najtańszą farbę, by odświeżyć kolor czy zamalować wszelkie brudy. Podobnie rzecz ma się w przypadku różnych drobnych usterek. Zepsuta spłuczka w łazience czy urwane drzwiczki w szafce mogą zniszczyć cały efekt. Naprawmy więc wszelkie usterki, by klient nie odniósł wrażenia, że mieszkanie jest po prostu zaniedbane.

Czystość i porządek

Chyba nie musimy mówić, jak klient może zareagować na stertę kurzu na szafkach, brudną bieliznę wysypującą się z kosza na pranie czy zaśmiecony dywan. Klienci często kupują oczami, a pierwsze wrażenie ma bardzo istotne znaczenie przy zakupie. Mieszkanie powinno być schludne i posprzątane. Nie możemy sobie pozwolić, by nasze mieszkanie w czasie wizyty wyglądało jak świeżo po imprezie.

Dekoracje również mają znaczenie

Wyobraźcie sobie sytuację, że klient chce kupić mieszkanie gotowe do wprowadzenia, urządzone w stylu nowoczesnym. Kiedy przychodzi do oględzin nieruchomości, cały efekt może zepsuć koc na łóżku, który wygląda, jakby był zupełnie z innej epoki. Diabeł tkwi w szczegółach. Przed wizytą zaleca się odpowiednio udekorować mieszkanie, np. eleganckimi firankami, ozdobnym kocem czy chociażby dekoracyjnymi poduszkami na łóżku. Warto też postawić na stole nowoczesny wazon z kwiatami, które ożywią nieco mieszkanie i przyciągną swoim zapachem. Może jeszcze o tym nie wiecie, ale zapach w mieszkaniu również ma znaczenie.

Jeśli posiadacie mieszkania na sprzedaż Lubin, zajrzyjcie na stronę: http://nieruchomoscilubin.com/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.