Kilka faktów o garażach stalowych

Posted by:Arina Posted on:12 czerwca 2015 Comments:0

garaz
W powszechnej opinii krąży wiele nieprawdziwych informacji, dotyczących garaży wykonanych z blachy. Zamiast słuchać obiegowych ocen, warto dowiedzieć się kilku najbardziej istotnych faktów. Sprawdź co powinieneś wiedzieć przed zakupem, coraz bardziej popularnego na polskich podwórkach „blaszaka”.

Przygotowanie podłoża

Niezależnie od techniki i materiału, z którego wykonany jest nasz obiekt, powinien znajdować się on na stabilnym i wyrównanym podłożu. Przed zakupem należy wybrać najbardziej dla nas odpowiednie miejsce, ale nie możemy zapomnieć o kilku istotnych aspektach. Przede wszystkim powinniśmy unikać terenów podmokłych oraz takich, w których zbierają się opady. Często stosowanym zabiegiem jest umieszczenie konstrukcji na lekkim wzniesieniu, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia izolacja podłoża.

Drugim warunkiem jest przygotowanie wylewki. Są osoby, które stawiają „blaszak” bezpośrednio na ziemi – jest to jednak niewskazane, ponieważ grozi atakiem korozji i zmniejszeniem żywotności materiału obiektu.

Cena

Jest ona oczywiście zależna od kilku rzeczy. Przede wszystkim czynnikami determinującymi cenę garażu blaszanego są: typ i jakość blachy, zadaszenie lub jego brak, a także wymiary konstrukcji. Na rynku dostępne są garaże z cienkiej i niemalowanej blachy z jednospadowym dachem, które można kupić już za niewiele ponad tysiąc złotych. Nie są one jednak zbyt trwałe i solidnie, dlatego zaleca się kupno droższych, z grubszej i ocynkowanej blachy. Przyjmuje się, że optymalny koszy garażu blaszanego wynosi 2,5-5 tys. złotych. Cena wysokiej jakości ocieplanych garaży z dachem dwuspadowym może wynosić 6-12 tys. złotych.

Pozwolenie na budowę

W świetle prawa garaż blaszany przytwierdzony do podłoża jest tymczasowym obiektem budowlanym (art. 3 pkt 5 prawa budowlanego). Zatem niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę od stosownego organu administracji architektoniczno-budowlanej (w przypadku miasta na prawach powiatu będzie to prezydent). Wzory wniosków są zazwyczaj dostępne w siedzibie danego urzędu. Do pisma należy dołączyć trzy załączniki – całość procedury legislacyjnej powinna być opisana na stronie internetowej miejscowej instytucji publicznej. Opis wymaganych załączników dostępny jest również w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r.

Gdzie zakupić garaż stalowy?

Rynek obfituje w sporą ilość producentów konstrukcji stalowych. Jedną z liczących się firm w tym sektorze jest CGT Konstrukcje Stalowe. Jej oferta znajduje się na stronie www.cgt.com.pl. Zakład zajmuje się produkcją i sprzedażą nie tylko garaży blaszanych, ale również innych konstrukcji stalowych, takich jak hale, wiaty oraz kojce dla psów. Warto na bieżąco odwiedzać stronę CGT, ponieważ firma proponuje ciekawe oferty promocyjne i dodatkowo prowadzi sprzedaż ratalną. Klienci, którzy posiadają wątpliwości i chcieliby uzupełnić swoją wiedzę o konstrukcjach stalowych mogą skorzystać z poradnika, gdzie w sposób jasny i przejrzysty wytłumaczone są najczęściej zadawane przez nich pytania.

Kategoria:

Leave a Comment