Architekt wnętrz – twój sojusznik w czasie remontu

Posted by:Daria Posted on:21 czerwca 2017 Comments:0

housering-plPrawie każdy z nas, prędzej czy później, będzie przeprowadzał jakiś remont. Jedni kupują mieszkanie od dewelopera i od stanu surowego wykańczają je, aby móc w nim zamieszkać. Inni wybierają mieszkanie z rynku wtórnego lub dostają w spadku po kimś z rodziny. Ktoś buduje wymarzony dom. Kto inny aranżuje mieszkanie pod wynajem. Wiele różnych sytuacji, które łączy jeden wspólny mianownik – remont.

Jedni lubią zmiany, ciągle eksperymentują, wciąż poszukują swojego stylu we wnętrzu. Inni na samą myśl o remoncie i wszystkim, co się z nim wiąże, dostają gęsiej skórki i odkładają go latami. Są tacy, którzy aż kipią pomysłami na nowy wystrój, wiele rzeczy im się podoba, wiele inspiruje. Część z nas jednak nie ma bladego pojęcia ani doświadczenia w kwestiach związanych z urządzaniem wnętrz, czy remontach. Niektórzy mogą i chcą poświęcić wolny czas na wyszukiwanie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia, inni wobec bogactwa oferty rynkowej rozkładają ręce, i nie potrafią dokonać wyboru. Wielu nie ma na to po prostu czasu.

We wszystkich powyższych przypadkach z pomocą może przyjść architekt wnętrz.

To osoba z wiedzą i doświadczeniem w przeprowadzaniu remontów, wykańczaniu od stanu surowego „pod klucz” oraz we wszelkich aranżacjach i re-aranżacjach wnętrz.

Jego pomoc będzie cenna dla osób, które amatorsko interesują się nowymi modami i trendami, i mają aż za wiele pomysłów na swoje nowe lokum. Niestety nie wiedzą, jak stworzyć spójne i harmonijne wnętrze, oraz uniknąć nadmiaru lub zbędnego pomieszania stylów. Projektant, dzięki swemu obiektywnemu spojrzeniu praktyka, uchroni nas przed popełnieniem błędów w aranżacji naszej przestrzeni, które potem mogą sprawić, że będzie ona na dłuższą metę męcząca lub po prostu niewygodna. Z ogromu możliwych rozwiązań, stylów i trendów dobierze dla nas najwłaściwsze, odpowiadające naszemu stylowi życia, potrzebom i najlepsze dla projektowanej przestrzeni.

Dla osób, które dla odmiany, w ogóle nie mają pomysłu, nie chcą, lub nie mogą zajmować się urządzaniem domu czy mieszkania, architekt wnętrz to pomoc bezcenna i wręcz obowiązkowa. Pracownia Projekt MIMO to miejsce, w którym, po początkowej analizie potrzeb i upodobań klienta, powstają projekty koncepcyjne układu funkcjonalnego, ogólnego klimatu i charakteru wnętrz. Następnie na postawie rysunków koncepcyjnych, wizualizacji, próbek materiałów wspólnie z inwestorem wybiera się najlepszy wariant i dalej go dopracowuje. Tworzone są rysunki tzw. branżowe, pokazujące zmiany budowlane, przebieg i kształt projektowanych instalacji (np. elektrycznej, teletechnicznej, wodno-kanalizacyjnej itp), które są niezbędne dla ekipy wykonawczej.

Kolejny etap to dobór konkretnych materiałów wykończeniowych, podłóg, tkanin, kolorów, mebli czy oświetlenia. To również moment, kiedy powstają szczegółowe rysunki dla pomieszczeń, takich jak kuchnia czy łazienki, oraz detale szaf i innych mebli robionych „na miarę”.

Potem przychodzi etap realizacji. I tu również możemy liczyć na zaangażowanie ze strony projektanta wnętrz. Zwłaszcza osoby zapracowane docenią, gdy to autor projektu będzie pełnił nadzory w kolejnych ekipach i dbał o terminowe realizowanie następujących po sobie prac. Skoordynuje on również zamówienia i dostawy niezbędnych materiałów, i elementów, oraz sprawi, że współpraca pomiędzy różnymi wykonawcami będzie przebiegała harmonijnie. Jeśli na froncie robót wynikną jakieś pytania i problemy, architekt będzie potrafił szybko na nie odpowiedzieć i znaleźć rozwiązanie.

Zlecając projekt doświadczonemu architektowi wnętrz poczynimy inwestycję w nasze dobre samopoczucie, spokój ducha podczas remontu oraz, oczywiście w przyszłe, piękne i funkcjonalne miejsce do życia, o jakim marzyliśmy.

Kategoria:

Leave a Comment