Bateria wannowa wolnostojąca – zalety i wady

2Baterie wolnostojące podbiły serca Polaków i w nowych domach pojawiają się coraz częściej. Nic w tym dziwnego, bo przecież doskonale wyglądają, nadają wnętrzu łazienki posmak luksusu i dlatego na ich montaż decydują się nie tylko posiadacze wanien wolnostojących, ale również tych wbudowanych. Przyjrzyjmy się zatem, jakie zalety i wady mają baterie wannowe wolnostojące.

Elegancki wygląd i szeroki wybór modeli

Zacznijmy od tego, że baterie wolnostojące są eleganckie, smukłe, stylowe. Świetnie wyglądają zarówno te w stylu nowoczesnym, jak i te retro. Można wybierać baterie srebrne, chromowane, jak i te w kolorach: bieli, czerni, złocie. Warto zwrócić szczególną uwagę na przepiękne baterie czarne, które są szczególnie często spotykane w najnowszych aranżacjach łazienek. Różnorodność modeli sprawia, że wpiszą się one zarówno w minimalistyczny styl łazienki, jak i ten rustykalny czy vintage.

Możliwość montażu w dowolnym miejscu

Bateria wannowa wolnostojąca prezentuje się fantastycznie zarówno postawiona na środku wanny, jak i z jej boku. W każdym z tych miejsc doda wnętrzu łazienki szyku i nadaje aranżacji luksusowy wygląd. Jest idealnym uzupełnieniem wanny wolnostojącej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować ją również obok wanny stojącej przy ścianie. Dzięki temu jej urok mogą podziwiać również posiadacze mniejszych łazienek, w których nie ma możliwości montażu wanny wolnostojącej.

Konieczność przygotowania instalacji

Mimo wspomnianych wyżej zalet, bateria wannowa wolnostojąca ma również swoje wady. Do największych należy konieczność przygotowania odpowiedniej instalacji. Nie jest to może wada w sytuacji, w której łazienka jest dopiero na etapie wykańczania i wszelkie zmiany są jeszcze możliwe. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy już łazienkę wykończoną i wtedy chcemy zmienić baterię wannową. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z baterii ściennej czy montowanej w półce wokół wanny, to bez przeróbek instalacji nie będziemy mogli zamontować baterii wolnostojącej.

Powyższe zestawienie wad i zalet pokazuje, że bateria wannowa wolnostojąca wypada w tym porównaniu bardzo dobrze. Zalety, takie jak elegancki wygląd, szeroki wybór modeli i dowolność wyboru miejsca montażu są dla wielu wystarczającym dowodem na to, że warto wybrać baterię do wanny tego typu. Jedyną niedogodność stanowi kwestia instalacji. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że bateria wannowa wolnostojąca jest zwykle wybierana na etapie projektowania łazienki, to nie jest to wada, która skreślałaby to rozwiązanie.

Więcej na www.silla.pl

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *