Beton – dlaczego warto zamówić go z betoniarni?

Posted by:HouseRing Posted on:13 listopada 2019 Comments:0

Samodzielna produkcja betonu na budowę lub do prac remontowych, to kuszący pomysł. W końcu wydaje nam się, że w ten sposób nie tylko zaoszczędzimy, ale i zyskamy pewność, że wytworzymy czysty beton. Jeśli natomiast nie mamy pojęcia na temat produkcji i mieszanki, to nasz zapał może minąć po wytworzeniu pierwszej partii tego materiału. O tym, dlaczego warto zamówić beton z betoniarni i jaką klasę tego materiału wybrać, piszemy w tym artykule.

Beton – skład mieszanki i produkcja

Jeśli chcemy otrzymać czysty beton najwyższej jakości, potrzebujemy: kruszywa, spoiwa hydraulicznego i wody. Do tego, musimy wiedzieć, jakie proporcje każdego z tych składników będą odpowiadamy otrzymaniu betonu w danej klasie. Wiąże się z tym jeszcze dodanie składników zwiększających gęstość i trwałość betonu. Mowa o dodatku chemicznym, mineralnym lub specjalnych włóknach. Dlaczego to takie ważne? Inny rodzaj mieszanki betonu potrzebny jest do wylania fundamentów, a jeszcze inny do bazy pod posadzkę lub umocnienia konstrukcji. Z tego powodu już na wstępie, samodzielne wykonanie betonu na budowę wydaje się być bardzo skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Poza tym  trzeba również wynająć betoniarkę, a to wiąże się z kolejnymi kosztami. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że beton na naszą budowę będzie w najwyższej jakości, a jego trwałość i gęstość będą odpowiednie, to najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie go z betoniarni, np. tutaj: http://wlodar.com.pl/.

Klasy betonu i zastosowanie

Kolejna kwestia, o której musimy pamiętaj to klasy betonu. To od nich zależy, gdzie będziemy mogli wykorzystać ten materiał. Dlatego kupując beton Olesno z betoniarni, ten problem już nas nie dotyczy. Po prostu zamawiamy klasę materiału, która jest nam potrzebna. Nie interesują nas już proporcje mieszanek i rodzaje składników, ponieważ tym zajmuje się betoniarnia.

Od klasy betonu zależy to, gdzie będzie można go użyć. Lekkie klasy rekomendowane są do remontów, wylewek pod posadzki czy drobnych naprawach. Średnie i ciężkie klasy, poleca się na budowę i tam, gdzie powstają skomplikowane konstrukcje, wymagające odpowiednich umocnień.

Kategoria:

Leave a Comment