Beton jako najpopularniejszy materiał budowlany

Posted by:HouseRing Posted on:9 października 2019 Comments:0

Beton jest często nazywany sztucznym kamieniem. Skąd ta nazwa i dlaczego beton jest niezastąpionym materiałem przy wielu pracach budowlanych?

Co to jest beton?

W skład mieszanki betonowej wchodzą: kruszywa naturalne, woda, spoiwo oraz różnego rodzaju dodatki i domieszki. Wszystko zależy od tego jakiej twardości i klasy beton chcemy otrzymać. Niektóre rodzaje betonu są również mrozoodporne i wodoodporne dzięki zastosowanym domieszkom. Ponieważ beton powstaje na bazie różnych komponentów zaliczany jest do grupy materiałów kompozytowych.

Zastosowanie betonu

Właściwie trudno sobie wyobrazić plac budowy bez betonu. Jest wykorzystywany do budowy różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych od fundamentów aż po stropy. Schody, podjazdy, wylewki pod posadzki to miejsca, gdzie użycie betonu jest konieczne. Beton Myszków oferuje towar najwyższej jakości, dostosowany do potrzeb klienta. Beton o specjalnych właściwościach jest stosowany do budowy mostów czy w budownictwie hydrotechnicznym. Ponieważ beton jest materiałem bardzo twardym i trwałym jest często wykorzystywany do budowy ławek i kwietników w miastach. 

Rodzaje betonu

Beton charakteryzowany jest na podstawie kilku czynników:

  • ze względu na ciężar objętościowy,
  • ze względu na sposób zagęszczania i wbudowania,
  • ze względu na właściwości,
  • ze względu na kierunki rozwoju.

Wytrzymałość betonu

Najważniejszą cechą betonu jest jego wytrzymałość na ściskanie. Wytrzymałość tą określa klasa betonu. Wytrzymałość na ściskanie, odporność na korozję jak i twardość betonu zależy w dużej mierze od jego porowatości. W Polsce obowiązują normy wytrzymałości betonów wprowadzone przez Unię Europejską i przyjęte przez nas w momencie wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Beton na co dzień

Ze względu na swoje właściwości beton jest używany do wielu drobnych nawet prac w naszym otoczeniu. Trudno wyobrazić sobie postawienie ogrodzenia z siatki bez betonu. Jest on niezbędny do zalania i wzmocnienia słupków. Powstają cale ogrodzenia betonowe, które są ładne i bardzo trwałe. Beton jest niezbędny do wylewek pod posadzki wewnątrz domu i na zewnątrz pod płytki na tarasie. Podjazdy do garażu mogą być zrobione z betonu. Pamiętać należy jednak aby dobrać odpowiedni do potrzeb rodzaj betonu. w tej kwestii warto zaufać specjalistom: http://wlodar.com.pl/.

Kategoria:

Leave a Comment