Betonowa ściana w Twoim domu, dlaczego nie?

Posted by:HouseRing Posted on:31 lipca 2015 Comments:0

plyty_ogniochronneWykończenie i urządzenie mieszkania nie jest zadaniem prostym. Doskonale wiedzą o tym osoby, które musiały przebrnąć przez proces związany z wyborem koloru farby, paneli podłogowych czy żyrandoli. Decyzje zmieniane są średnio 3 razy dziennie albo częściej, wraz z odkryciem w internecie nowych aranżacji, które wydają się być lepsze od poprzednich. Można powiedzieć, że jest to nigdy nie kończąca się historia. Architekci nie ułatwiają zadania, bowiem cały czas kuszą nowymi rozwiązaniami. Jakie stylizacje są modne obecnie?

Można powiedzieć, że „rządzą” wnętrza klasyczne, bo klasyka podobnie jak w świecie mody, jest zawsze „na czasie”. Od kilku sezonów trudno jest się również rozstać ze stylem skandynawskim, ale w tym artykule bliżej przyjrzymy się stylizacjom ze ścianą betonową w roli głównej!

Jak zrobić betonową ścianę w mieszkaniu?

Jest to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Producenci materiałów wykończeniowych przygotowali całą gamę produktów, które pomogą w uzyskaniu „betonowego” efektu. Jeszcze do niedawna beton kojarzony był z ciężkim, masywnym oraz niezbyt eleganckim budownictwem i nie miał wielu zwolenników, ale sytuacja ta sukcesywnie ulega zmianie. Teraz zyskuje na popularności i coraz częściej możemy podziwiać go we wnętrzach.

Odpowiadając na pytanie postawione wyżej – betonową ścianę można stworzyć na przykład z betonowych płyt, które trochę przypominają powszechnie znane płyty gipsowo-kartonowe. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością mechaniczną, a odpowiednio zaimpregnowane są również odporne na działanie wilgoci.

Innym produktem są płytki imitujące beton – można je układać zarówno na ścianie jak i podłodze, a dzięki temu, że są odporne na wilgoć sprawdzają się bez problemu w kuchni.

Na rynku dostępne są także tapety imitujące beton – można je bez problemu położyć w każdym pokoju, dokładnie tak jak inne tapety oraz farba betonowa – imituje ona tynk, cechuje ją bardzo drobne ziarno i dlatego bez problemu można ją nakładać wałkiem albo pędzlem.

Płyty gipsowo-kartonowe – popularny materiał wykończeniowy

Osoby nie gustujące w „betonowych stylizacjach” mogą zdecydować się na wykończenie wnętrza płytami gipsowo-kartonowymi. Jest to materiał powszechnie wykorzystywany do montażu sufitów podwieszanych, okładzin ściennych czy budowy ścianek działowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje tych płyt, a jednymi z nich są płyty ogniochronne, stosowane tam, gdzie istnieje potrzeba szczególnych zabezpieczeń przeciwogniowych oraz izolacji akustycznej czy wodoodporne, które zapewniają mniejsze wchłanianie wody, nasiąkliwość poniżej 3%.

Kategoria:

Leave a Comment