Blachodachówka podobna do dachówki

Posted by:HouseRing Posted on:3 czerwca 2019 Comments:0

Blachodachówka podobna do dachówki podkreśla estetykę domu i zadaszenia. Z uwagi na to, że nowoczesne rozwiązania produkcyjne, pozwalają nam wybrać imitację dachówek, w postaci blachodachówki, najczęściej wybieramy tę drugą. Nie tylko ze względu na oszczędności, ale i z powodu jakości. O tym jaka blachodachówka będzie podobna do dachówki przeczytasz w tym artykule. Ponadto zdradzimy również, najekonomiczniejszą wersję zadaszenia, o której – być może – nie miałeś pojęcia.

Blachodachówka płaska – dach nowej generacji

Nowoczesne domy wymagają nowej generacji pokrycia dachowego. Wtedy dachówka odchodzi w zapomnienie i szukamy czegoś na miarę naszych oczekiwań wizualnych. Do akcji wkracza więc blachodachówka płaska. Jest podobna do dachówki ceramicznej, więc to designerska opcja poszycia, w dobrej cenie i doskonałej jakości. Zastępstwem dla droższej blachodachówki, może być równie trwała, ale za to bardziej ekonomiczna blacha trapezowa.

Płaska blacha ocynkowana powłoką ochronną będzie odporna na wszelkie negatywne działanie czynników zewnętrznych. Nie odkształci się pod wpływem zalegającego śniegu lub opadów gradu. Nie straszny jej też silny wiatr, kwaśny deszcz czy ulewa. Na pewno nie straci koloru, bo promieniowanie UV nie ma dla niej znaczenia. Jednak to nie wszystkie zalety tego materiału!

Blachodachówka podobna do dachówki

Wiele osób lubi stare design domów i w takim właśnie stylu projektuje swoje przyszłe gniazdka. Wtedy okazuje się, że nie wiedzą, które pokrycie będzie ekonomiczne, wytrzymałe, ale zarazem wizualnie przypominające stare i piękne dachówki ceramiczne. Odpowiedzią producentów dachów, na oczekiwania tych konsumentów, jest właśnie blachodachówka płaska.

Patrząc na nią odnosi się wrażenie, że to dosłownie doskonała kopia dachówki wykonanej z ceramiki. Jedyna różnica – która widoczna jest dopiero po bliskim spojrzeniu i porównaniu obydwu tych materiałów, leżących obok siebie – to kształt prostokątów i odległości między nimi.

Kategoria:

Leave a Comment