Blachy, które zdobią różne dachy

Blacha jest bardzo popularnym materiałem budowlanym, pokryte są nią już nie tylko dachy wielkich hal, ale coraz częściej i domy jednorodzinne. Dzięki dużym rozmiarom, blacha trapezowa świetnie nadaje się do krycia dużych, prostych powierzchni. Do tego jest jednym z tańszych materiałów, dostępnych na rynku.

Dlaczego blacha?

Materiał ten ma wiele zalet, chyba największą jest mała waga blachy, przez co nadaje się do pokrywania nawet bardzo dużych powierzchni i nie obciąża przy tym konstrukcji. Do tego jest bardzo wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych, a dzięki temu, że każdy arkusz pokrywa odpowiednia powłoka – blacha jest też odporna na rdzę oraz korozję. Dostępna jest też w wielu różnych wariantach kolorystycznych, ale możemy również wybrać rodzaj powłoki – np. matowa, w połysku czy alucynk. Co jeszcze wyróżnia materiał taki jak blacha trapezowa cena? Jest to jeden z tańszych materiałów budowalnych, dlatego jest tak chętnie wybierany przez firmy i wykorzystywany jako pokrycie dachowe nie tylko wielkich hal, ale również domów jednorodzinnych. Warto też wspomnieć o bardzo łatwym montażu, ponieważ wystarczy przytwierdzić gotowe arkusze do konstrukcji dachu. 

Jakie dachy można pokrywać blachą trapezową?

Materiał ten występuje w dużych arkuszach, ciętych na wymiar, dlatego sprawdzi się na prostych i nieskomplikowanych powierzchniach. Blacha trapezowa https://glinmet.pl/ kojarzy się głównie z wielkimi halami przemysłowymi czy wiatami przystanków, ale coraz częściej materiał ten można spotkać na dachach domów jednorodzinnych. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że np. budynkach w starym, dworkowym stylu, taki dach nie wyglądałby korzystnie, w tym wypadku lepiej użyć popularnych blachodachówek, które są niemalże identyczne jak te ceramiczne. Jednak o wiele od nich lżejsze, dlatego sprawdzą się również na bardzo starych budynkach, w których dach wymaga renowacji. Natomiast blacha trapezowa, będzie idealnie pasować do domów nowoczesnych, w stylu industrialnym, ze względu na swój charakterystyczny kształt, będzie idealnie pasować do domów o prostej bryle. 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *