Ciekawe pomysły na ścieżki ogrodowe

Posted by:HouseRing Posted on:12 września 2018 Comments:0

Ogród to nie tylko kwiaty i rośliny. Dobrze jest także znaleźć w nim miejsce na relaks i odpoczynek. Świetnym pomysłem jest także stworzenie ścieżek, po których będziemy mogli przechadzać się i podziwiać nasz piękny ogród. W jaki sposób stworzyć ładną i kreatywną ścieżkę w ogrodzie?

Nietuzinkowa ścieżka w Twoim ogrodzie

Ciekawe ścieżki i placyki można stworzyć za pomocą drewnianych, okorowanych pieńków różnej grubości. Wcześniej powinny być one zaimpregnowane środkiem bezpiecznym dla środowiska. Równie efektowne będzie stworzenie podestu z drewnianych desek. Ich zaletą jest fakt, że można je dowolnie barwić, bejcując lub malując wodoodporną farbą. Aby dróżka zbudowana z desek nie była śliska nawet po deszczu, powinna być ryflowana, czyli posiadać wyżłobione na powierzchni rowki. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się betonowe ścieżki wykonane z barwionego lub stemplowanego betonu. Płyty takie montowane są i malowane na miejscu, u klienta, a ich niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Najpopularniejszym rozwiązaniem wciąż jednak są ścieżki wykonane z kruszyw. Choć są ładne, całkiem niewygodnie się po nich chodzi. Małe kamyczki mogą przemieszczać się pod naszym ciężarem i zapadać się w ziemię lub rozprzestrzeniać na trawnik. Dobrze więc ograniczyć ścieżkę krawężnikiem lub ułożyć na gruncie kratki ze stali ocynkowanej i wypełnienie ich oczek wybranym rodzajem kruszywa: żwirem, grysem, klińcem, tłuczniem czy pospółką.

Transport kruszyw – jak zrobić to poprawnie?

Nie każdy może transportować kruszce, ponieważ do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt i uprawnienia. W tym celu najlepiej wynająć rzetelną firmę, np. transport kruszyw Lubin http://transmackow.pl/uslugi-transportowe/, która posiada wszelkie wymagane licencje i pozwolenia, a pracownicy mają uprawnienia na kierowanie pojazdami powyżej 3,5 tony. Również flota jest odpowiednio dostosowana do przewozu tego typu materiałów.

Dobrze jest także zabezpieczyć swój dom i przygotowany z dbałością ogród, ubezpieczając go od nieszczęśliwych wypadków, np. w ubezpieczenia Legnica.

Kategoria:

Leave a Comment