Czy warto wynajmować mieszkanie?

Posted by:Daria Posted on:14 grudnia 2016 Comments:0

13_pomysly-na-biala-kuchnie-3Wiele osób stawia na wynajem mieszkania. Czy aby na pewno warto wynajmować lokum?

Wynajmowanie nie zawsze tanie

Wraz z nowym rokiem, szukamy zmian. Jedni chcą kupić nowy dom, inni chcieliby przeprowadzić się z obecnego mieszkania i zmienić swoje otoczenie. Dla osób lubiących zmiany, ta druga opcja wydaje się być bardziej atrakcyjna. Jednak warto zastanowić się nad tym, czy wynajem aby na pewno się opłaca. Dlaczego?

Właściciele często żądają kolosalnych cen za czynsz i kaucję. Czasami cena wynajmu jest bardzo przesadzona, więc trudno znaleźć osobę, która rzetelnie wyceni lokum. Jak to wszystko przeanalizować?

Szukamy mieszkania

Jeżeli myślisz o wynajmie czterech kątów i masz już jakieś ciekawe mieszkanie na oku, to dopytaj o dokładną cenę czynszu i kaucji. Warto przeliczyć koszt przez liczbę lat czy miesięcy, przez które będziesz przebywał w wynajmowanym domu. Czasami okazuje się, że lepiej kupić dom niż go wypożyczać od właściciela. Wiadomo, własne cztery kąty cieszą najbardziej i wtedy mamy pewność, że jesteśmy na swoim. Ale tanie mieszkanie to marzenie niejednego człowieka. Ceny na rynku nieruchomości czasami potrafią nas zaskoczyć. Jak więc dobrze zainwestować pieniądze, by później nie żałować zakupu?

Kupujemy z głową

Przede wszystkim zastanów się, jaka powierzchnia będzie dla Ciebie idealna. Nie warto porywać się na głęboką wodę i wybierać ogromnego domu, z kilkunastoma pomieszczeniami, jeżeli tak naprawdę będziemy korzystać z dwóch czy trzech pokoi. Druga sprawa to lokalizacja. Przelicz cenę dojazdów do pracy, na zakupy czy do miasta. Domy na obrzeżach są co prawda atrakcyjniejsze cenowo, ale koszt paliwa czy biletów może Cię zaskoczyć.

Oglądając lokum, które chcesz kupić dokładnie obejrzyj każde pomieszczenie. Zobacz czy okna są plastikowe, zapytaj o rodzaj ogrzewania, rozliczenia za wodę i dostawcę energii.

Sprzedaj

I na koniec najważniejsze. Jeżeli Twoje obecne mieszkanie, należy do Ciebie to sprzedaj je w jak najwyższej cenie. Czasami naprawdę opłaca się zostawić w domu urządzenia AGD, ponieważ dzięki temu cena mieszkania wzrasta. Aby jeszcze więcej zyskać na sprzedaży, podczas wizyty w biurze nieruchomości, powiedz o wszystkich remontach, które były przeprowadzane w mieszkaniu. Plastikowe okna, ogrzewanie z sieci i tani dostawca energii to zalety każdego sprzedawanego lokum.

Kategoria:

Leave a Comment