Czy warto zdecydować się na zakup apartamentu w Hiszpanii?

Posted by:HouseRing Posted on:1 lipca 2021 Comments:0

Hiszpania to kraj, który nieodmiennie kojarzy nam się ze słońcem oraz z wakacjami. Wielu z nas myśli nawet o zakupie prywatnej nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu, która mogłaby być doskonałą lokatą kapitału. Pytanie tylko, czy rzeczywiście taki zakup jest opłacalny?

Własna kwatera wakacyjna

Hiszpańskie apartamenty na sprzedaż cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Rzeczywiście, kupując apartament, możemy co roku spędzać wakacje w prywatnej, hiszpańskiej kwaterze (więcej informacji). Przez pozostały okres zwykle nie będziemy mieli problemów z wynajęciem nieruchomości turystom – wszak tych nie brakuje w Hiszpanii przez cały rok. Apartament może więc stanowić doskonałą lokatę kapitału, w szczególności dla osób, które chciałyby rozpocząć inwestowanie w nieruchomości. Stopa zwrotu może okazać się o wiele wyższa, niż w przypadku zakupu mieszkania czy nawet domu w Polsce. Wybór domów w Hiszpanii jest naprawdę duży, dlatego z pewnością każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Nie jest też tajemnicą, że dom w Hiszpanii często kupujemy również z myślą o emeryturze. Nie każdy bowiem chce ją spędzić w Polsce – kraju, w którym przez większość roku dominują niskie temperatury i deszczowe dni. Różnorodność domów hiszpańskich na sprzedaż sprawia, że idealne mieszkanie znajdą zarówno ci, którzy poszukują głównie ciszy i spokoju, jak i ci, którzy chcieliby żyć pełnią życia w nieco bardziej zatłoczonych miastach.

Trudności organizacyjne

Choć inwestycja w nieruchomości hiszpańskie może przynosić wysokie stopy zwrotu, tego typu mieszkania również sporo kosztują. Ze sprzedawcą rozliczamy się bowiem w euro. Warto mieć świadomość, że ceny domów hiszpańskich nie odbiegają od cen apartamentów polskich. Z tym, że kwotę musimy przemnożyć razy 4,5, bowiem tyle mniej więcej wynosi koszt zakupu jednego euro. Co więcej, mogą pojawić się trudności w zarządzaniu nieruchomością na odległość. Niestety, Polskę i Hiszpanię dzieli mnóstwo kilometrów, przez co nawet wynajęcie apartamentu turystom może być kłopotliwe. Oczywiście, zawsze możemy skorzystać z pomocy tamtejszych agencji nieruchomości, jak zresztą wielu właścicieli mieszkań czyni. Niemniej jednak nie zapominajmy, że wiąże się to ze sporymi opłatami, które pomniejszają nasze zyski. Czy pomimo tego warto zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii? Na ogół tak, ponieważ wiele osób zyskuje możliwość natychmiastowego przeprowadzenia się poza granice kraju. Daje je przede wszystkim praca zdalna, którą możemy świadczyć z dowolnego miejsca na świecie. 

Kategoria:

Leave a Comment