Czym powinna charakteryzować się nowoczesna lodówka?

Posted by:HouseRing Posted on:16 czerwca 2018 Comments:0

Postęp technologiczny nie omija sprzętu AGD, do którego zaliczają się lodówki. Nie każdy jednak śledzi nowinki i nie wie, jak innowacyjne rozwiązania przekładają się na praktyczne użytkowanie lodówki. Dlatego zgromadziliśmy tutaj informacje dotyczące nowoczesnych funkcji, jakie mają dostępne na rynku lodówki wolnostojące oraz modele przeznaczone do zabudowy. Wiedza na ich temat może pomóc w podjęciu właściwej decyzji co do zakupu.

System multiflow

Aby produkty w chłodziarce nie uległy zepsuciu, muszą przebywać w odpowiedniej temperaturze. Jak upewnić się, że wszystkie będą objęte taką samą? Pomoże w tym system multiflow, który zapewnia równomierne chłodzenie całego wnętrza lodówki. Dlatego niezależnie od tego, na której półce znajduje się żywność, mamy zawsze pewność, że jest ona optymalnie chłodzona. Ponadto multiflow ma także znaczący wpływ na przyśpieszenie czas schładzania komory lodówki po otwarciu drzwi.

Powłoka antybakteryjna

O tym, że bakterii należy unikać, nie trzeba nikogo przekonywać. Dotyczy to zwłaszcza żywności, więc warto upewnić się, że nie będzie ona narażona na ich działanie. Nowoczesne lodówki posiadają specjalną powłokę antybakteryjną, która zapewnia higieniczną i bezpieczną przestrzeń. W rozwiązanie to wyposażone są takie modele lodówek, jak np. BEKO CSA270K20XP. A jak osiąga się taki rezultat? Odpowiadają za niego specjalne uszczelki w strukturze urządzenia, które produkuje się z dodatkami środków antypleśniowych i grzybobójczych, które nie są w żaden sposób szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Inne rozwiązanie to aktywny jonizator – również skutecznie eliminuje bakterie i grzyby we wnętrzu lodówki.

Programator

Programator to rozwiązanie umożliwiające wybranie jednego z trybu lodówki, a co za tym idzie – optymalne dopasowanie jej do swoich potrzeb. Jednym z praktyczniejszych rozwiązań jest spotykany często tryb wakacyjny – po jego uruchomieniu w komorze utrzymywana jest niska temperatura, jednak ograniczany pobór energii elektrycznej. Dzięki temu po powrocie z wyjazdu mamy świeżą żywność, a równocześnie zaoszczędziliśmy na energii elektrycznej. Nie brak oczywiście różnego rodzaju alarmów czy opcji włączenia określonych funkcji w ustalonym przez użytkownika lodówki czasie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla ludzi aktywnych, którzy nie zawsze pamiętają o takich czynnościach.

Panel sterujący

Nowoczesne lodówki posiadają nie tylko programatory, ale dotykowe panele sterujące. Umożliwiają one wygodne ustawianie wszystkich parametrów urządzenia, a także możliwość sprawdzenia w dowolnym momencie, jakie opcje są aktywne.

Udogodnienia

W zależności od modelu lodówki możemy spodziewać się wielu udogodnień, ułatwiających jej użytkowanie. Szuflady na owoce, stojaki na wino czy specjalne miejsca na jajka to tylko niektóre z nich. Ponieważ producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych usprawnień, można znaleźć taką lodówkę, która będzie spełniać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania pod tym względem!

Kategoria:

Leave a Comment