Dachy szyte na miarę nowoczesnych oczekiwań

Posted by:HouseRing Posted on:22 sierpnia 2019 Comments:0

Dach to jedna z najważniejszych części każdego budynku. Dlatego bardzo ważne jest, by od początku do końca był wykonany profesjonalnie i z wykorzystaniem najlepszych narzędzi oraz materiałów. Jeśli chcesz wiedzieć, które poszycie dachowe opłaca się najbardziej, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Dachówka ceramiczne – elegancki i trwały dach

Na rynku budowlanym, prym wiedzie dachówka ceramiczna, która jest elegancka i pięknie prezentuje się na budynkach o klasycznej, eterycznej zabudowie. Wyróżnia się trwałością oraz dobrą izolacją akustyczną. Niestety, ma również wiele wad. Cena tego poszycia jest wysoka. Poza tym wymaga ono również konserwacji oraz częstego zabezpieczania dachówek przed korozją. Na tym zadaszeniu często pojawia się mech psujący estetykę budynku oraz obniżający trwałość pokrycia dachowego.

Blachy na dach – nowoczesny wybór

Blachy na dach to coraz popularniejsze rozwiązania, które zyskują ze względu na szereg zalet. Na pierwszy plan należy wysunąć ich cenę. Jest niska, niewspółmierna do jakości. Trwałość blach dachowych wynosi kilkanaście lat. Nie wymagają one skomplikowanych prac konserwacyjnych. Możemy położyć je praktycznie na każdym rodzaju budynku. Począwszy od domów jednorodzinnych, a skończywszy na zabudowie gospodarczej i lokalach użyteczności publicznej. Spośród blach na dach, najbardziej znana jest blachodachówka, dostępna w formie modułów lub arkuszy. Na drugim miejscu najlepszych zadaszeń plasuje się blacha trapezowa.

Jaką blachę wybrać na dach?

Z uwagi na szeroki wybór blach dachowych, nie wiadomo, którą z nich wybrać, by nie żałować i zafundować sobie poszycie z gwarancją jego trwałości na lata. Dlatego poniżej krótko opiszemy te dwa rodzaje materiałów.

Blacha trapezowa — ocynkowana, powleczona filmami ochronnymi, odporna na uszkodzenia mechaniczne i meteorologiczne. Cena blachy jest niska, ale nie przysłania to jakości materiału, wręcz przeciwnie. To poszycie bardzo szybko się montuje i można zastosować je praktycznie na każdym rodzaju budynku.

Blachodachówka — dostępna w formie arkuszy lub modułów. Idealna w przypadku nowoczesnych domów lub zabytkowych budowli. Blachodachówka dzieli się na kilka rodzajów: z posypką, karpiówka, płaska lub ocynkowana czy alucynkowa. Trwała, elegancka i tania.

Kategoria:

Leave a Comment