Dekoracje z poroża – jakie wybrać do domu?

Posted by:HouseRing Posted on:16 sierpnia 2018 Comments:0

Dekoracje z poroża stanowią ciekawą alternatywę dla minimalistycznych przestrzeni. Tego typu ozdoby doskonale komponują się z drewnianymi panelami i meblami w starym stylu. Jednak wiele osób decyduje się na wprowadzenie akcentu myśliwskiego do nowoczesnych wnętrz. Oto kilka wskazówek, jakie dekoracje wybrać.

Dekoracje z poroża mają odzwierciedlać nie tylko charakter mieszkania, ale również świadczyć o jego właścicielu. Tego typu ozdoby najczęściej pojawiają się w pokojach biurowych, salonach czy pomieszczeniach do oficjalnych spotkań. Obecnie raczej decydujemy się na powieszenie imitacji trofeów myśliwskich.

Sztuczne dekoracje są wykonane najczęściej ze szkła, drewna, metalu, żywicy, papieru czy tkaniny. W zasadzie nie widać różnicy wizualnej między prawdziwym trofeum a imitacj. Dzięki czemu w obu przypadkach ozdoby wyglądają bardzo interesujące i przykuwają uwagę podczas spotkań.

Jakie dekoracje wybierać?

Dla wielu wciąż dekoracje z poroża kojarzą się z głową zwierzęcia. Jednak obecnie coraz częściej klienci sięgają po wszelkiego rodzaju dodatki do pokojów, w tym świeczniki, stojaki oraz wieszaki. Wszystko zależy od naszego wyczucia gustu oraz możliwości finansowych.

Oprócz najbardziej rozpoznawalnej dekoracji warto bliżej przyjrzeć się świecznikom czy stojakom. Wbrew pozorom nie przykuwają one aż takiej uwagi wśród naszych gości, ale prezentują się nietypowo i elegancko. Bardziej wyraziste ozdoby lepiej wykorzystać do pokojów, które są zrobione w stylu myśliwskim lub drewnianym.

Dekoracje z poroża są najczęściej tworzone z łopat łosia, poroża jelenia czy parostków kozła. Model ozdoby jest uzależniony również od ceny oraz pomysłu, jaki ma na siebie przedsiębiorca lub właściciel mieszkania. Wielu wciąż decyduje się na drogie trofea myśliwskie traktowane jak te będące ich imitacją. Stąd warto zainteresować się takim rozwiązaniem, na które faktycznie możemy sobie pozwolić.

Skup poroża https://antlabo.pl/ daje możliwość poznania innych sposobów aranżowania wnętrz poprzez uzupełnianie go o myśliwskie trofea. Warto więc dowiedzieć się, co jeszcze ciekawego można zrobić z takim elementem dekoracyjnym we własnym domu.

Kategoria:

Leave a Comment