Dlaczego warto wybrać piecyk typu koza?

Posted by:HouseRing Posted on:7 stycznia 2019 Comments:0

piec-szamotowy-koza-9-cegiel-na-170m2-poznan-werbikePodczas długich, zimowych wieczorów nie ma nic lepszego niż ogrzanie się w cieple bijącym od kominka. Niestety, nie każdy z nas jest tym szczęśliwcem, który posiada kominek w swoim domu, ale możemy wybrać kominek wolnostojący. Piecyki typu koza wracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością w ostatnich latach. Coraz częściej wybieramy je nie tylko do domów, ale też jako źródło ogrzewania do warsztatów czy wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych.

Zalety piecyków typu koza 

Jeżeli chcemy cieszyć się ciepłem kominka, ale nie mamy warunków na jego budowę – wtedy warto zdecydować się na zakup kominka wolnostojącego, tzw. kozy. Jego montaż jest o wiele łatwiejszy i zdecydowanie mniej uciążliwy, a do tego będzie dodatkowym źródłem ciepła w domu czy mieszkaniu. Zajmuje mało miejsca, a wygląd piecyków tego typu idealnie wpasuje się we wnętrza urządzone niemalże w każdym stylu. Dodatkową zaletą kozy jest to, że można ją bez problemu przestawić w inne miejsce, zawsze wtedy, kiedy tylko zechcemy zmienić aranżację naszego wnętrza. Warto też dodać, że z racji tego, że piece te przystosowane są do palenia w nich węglem o niskiej kaloryczności – możemy też bez problemu stosować inne rodzaje opałów, jak np. drewno czy brykiet.

Nie tylko do domu, ale też do wielu innych pomieszczeń 

Jednym z najtańszych, dostępnych na rynku źródeł ciepła jest piec szamotowy tzw. „szamociak”. Zajmuje bardzo mało miejsca, jest łatwy w montażu oraz obsłudze, dlatego świetnie sprawdzi się jako ogrzewanie np. do domku letniskowego, warsztatu czy podczas budowy. Bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie, a jego dodatkową zaletą jest to, że można w nim spalać wszystko, co tylko nadaje się do spalenia – węgiel, brykiet, drewno czy papier. Dzięki zastosowaniu w nim cegieł szamotowych, bardzo długo utrzymuje ciepło. Piec szamotowy idealnie też sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w domu czy mieszkaniu, a w zależności od tego jaki model wybierzemy – ogrzejemy nim powierzchnię od 17 0m2 do 190 m2.

Kategoria:

Leave a Comment