Dlaczego warto wybrać rolety zaciemniające?

Nadeszła wiosna, a co za tym idzie, dzień stał się dłuższy. Już niedługo promienie słoneczne będą wpadać przez szybę, co z całą pewnością utrudni pracę przy komputerze lub oglądanie telewizji w niedzielne popołudnie. Problem rozwiązać można jednak poprzez zamontowanie rolet zaciemniających, które nie tylko ograniczą przepływ światła do pomieszczenia, ale także uchronią przed nadmiernym nagrzaniem. Jak wybrać dobre rolety zaciemniające? Jakie są ich zalety?

Rolety zewnętrzne czy rolety wewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to system, który doskonale odizoluje szybę od nadmiaru promieni słonecznych, co zapewnia nienagrzewanie się wnętrza. Niestety ta opcja jest o wiele droższa i bardziej skomplikowana w montażu. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup tkaninowych rolet wewnętrznych. W ich przypadku poziom zaciemnienia pomieszczenia uzależniony jest od tkaniny. Ponadto, dzięki różnej kolorystyce, możliwe jest dobranie rolet, które staną się dodatkową dekoracją pomieszczenia.

Charakterystyka rolet zaciemniających

Wykonane z trójwarstwowej tkaniny, rolety zaciemniające blokują przedzieranie się promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Na zewnętrznej stronie mogą posiadać materiał podgumowany, który dodatkowo reguluje przepuszczalność światła.

Ponadto istnieje również wersja z warstwą aluminiową, która rozprasza światło i chroni pomieszczenie przed nadmiernym przegrzaniem.

Zalety rolet zaciemniających

Główną zaletą rolet zaciemniających jest danie możliwości pełnej kontroli tego, jaka ilość światła ma zostać wpuszczona do pomieszczenia. Zależnie od materiału, rolety mogą oferować nawet 100% zaciemnienia. Wszystkie modele rolet umożliwiają montaż zarówno na oknach drewnianych, jak i tych z PCV. Ponadto należy zauważyć, że ich zakładanie jest niezwykle proste, niewymagające wiercenia, używania śrub czy gwoździ.

Bogata kolorystyka materiałów sprawia, że produkt doskonale wpasuje się do każdego pomieszczenia, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Oprócz standardowych rolet zaciemniających, wyróżnić można również typ „dzień i noc”, który oferuje dodatkowe możliwości regulacji.

Podczas doboru rolet należy zwrócić uwagę, aby dobrze pasowały do okiennicy, dlatego doskonale sprawdzają się rolety zaciemniające na wymiar. Plusem tego wariantu jest możliwość doboru ich do okien o niestandardowych wymiarach. Podsumowując, jeżeli szukasz sposobu na zaciemnienie wnętrza, kup rolety zaciemniające na wymiar, które zaoferują wszystkie poniższe zalety:

  • wysoką funkcjonalność,
  • dużą wytrzymałość, którą zapewnia trójwarstwowa tkanina,
  • skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi,
  • ochronę przed upałem,
  • zwiększone poczucie prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *