Do czego służą kraty pomostowe?

Posted by:HouseRing Posted on:28 marca 2019 Comments:0

Praktycznie każdego dnia się po nich poruszamy, mimo iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Do czego służą kraty pomostowe? Gdzie można je wykorzystać? Z tego artykułu dowiesz się, czym są kraty pomostowe oraz kiedy warto je zastosować.

Kraty pomostowe – do czego służą?

Tego rodzaju materiał najczęściej wykorzystywany jest do wybudowania schodów lub podestów czy balustrad, niskim kosztem. Z uwagi na to, że kraty pomostowe mogą mieć zastosowanie w rozmaitych gałęziach budownictwa, przemysłu, a nawet urządzaniu wnętrz, warto poznać rodzaje krat oraz sposób ich produkcji.

Dzięki temu wybierając kraty pomostowe, postawimy na te, które idealnie dopasują się do rodzaju powierzchni, na jakiej je wykorzystamy. Te wyroby stalowe podzielone są na trzy rodzaje. Każdy z nich ma zastosowanie w różnych gałęziach budownictwa, ale nie tylko. Poza tym odróżnia je od siebie surowiec, z jakiego zostały wyprodukowane lub poziom trwałości czy maksymalne obciążenie, jakie są w stanie udźwignąć.

Rodzaje krat pomostowych

Poniżej poznasz dokładne rodzaje krat oraz ich zastosowanie.

  1. Kraty pomostowe prasowane wykorzystywane są w celu montażu w miejscach, w których będą poddawane wysokiemu obciążeniu. Z tego względu wykonuje się je pod wysokim ciśnieniem, za pomocą wprasowania prętów poprzecznych.
  2. Kraty pomostowe zgrzewane – jak sama nazwa mówi – otrzymuje się w wyniku złączenia płaskowników nośnych z poprzecznymi metodą zgrzewania oporowego. Wskutek tego kraty są trwałe i tak płaskie, jak to możliwe.
  3. Kraty pomostowe serrated to surowiec, w którego produkcji wykorzystuje się połączenie metod, stosowanych w tworzeniu krat prasowanych i zgrzewanych. To sprawia, że finalnie są antypoślizgowe i z powodzeniem można je zamontować w miejscach, gdzie śnieg, lód lub inne śliskie elementy mogą stanowić zagrożenie dla człowieka.

Gdzie można wykorzystać kraty pomostowe?

Kraty pomostowe słyną z szerokiego zastosowania praktycznie w każdej branży. Głównie używa się ich w przemyśle, do konstruowania ramp, balustrad lub ciągów komunikacyjnych. Znajdzie się je również w fabrykach i halach produkcyjnych, ponieważ mogą pełnić funkcję konstrukcji do odkładania wytworzonych towarów lub jako podjazdy dla wózków widłowych albo palet.

Takie kraty można tak naprawdę wykorzystać wszędzie, ponieważ nadadzą się zarówno do magazynów i na budowy, jak i na przykład do wykończenia domu. Wiele osób decyduje się na wybudowanie schodów z krat lub balustrad na tarasy i balkony. Jeśli nasza kreatywność nas nie ogranicza, wykonamy z nich również ścianę na rośliny pnące, podest na samochód lub pod basen, albo wycieraczki.

Kraty pomostowe w Alumatex spełnią oczekiwania nawet najwytrawniejszych koneserów materiałów budowlanych i konstrukcji stalowych. Firma może stworzyć kraty pomostowe szyte na miarę twoich oczekiwań, z uwzględnieniem wszystkich wytycznych klienta.


Kategoria:

Leave a Comment