Domek letniskowy w rustykalnym stylu

Mały domek, w środku lasu to chyba marzenie wielu ludzi. Miejsce w którym można spędzać czas w otoczeniu natury, z daleka od miejskiego zgiełku i życia w biegu. Ci którym udało się spełnić to marzenie, stoją przed wyzwaniem urządzenia takiego domku. Do takiego miejsca idealnie będzie pasował styl rustykalny, podpowiadamy więc jak urządzić takie wnętrza. 

Ciepłe i swojskie wnętrza 

Tymi dwoma słowami można idealnie opisać styl rustykalny, nazywany też wiejskim. Charakteryzuje się prostym wystrojem oraz naturalnymi materiałami, które są przyjazne środowisku. Materiały, które królują w rustykalnych wnętrzach to przede wszystkim drewno – najlepiej stare, z widocznymi przetarciami, sękami oraz rysami. Drewno pojawia się nie tylko na podłodze, ale też na ścianach oraz oczywiście meblach. Jakie powinny być “wiejskie” meble? Oprócz tego, że z elementami drewna? Jeżeli mówimy o domku w środku lasu, to oczywiście warto przejrzeć ofertę sklep myśliwski meble które tam znajdziemy, na pewno wpasują się w klimat takiego wnętrza. Zrobione z naturalnych materiałów, oprócz elementów drewnianych jest tam też miejsce dla poroża oraz skóry. Stworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat i podkreślą charakter tego miejsca. Jakie kolory? Królują tu wszystkie barwy, które przywodzą na myśl naturę. Biele, beże, zielenie oraz brązy. Nie tylko kojarzą się z przyrodą, ale też wpływają kojąco na każdego. 

Jakie dodatki?

Styl rustykalny charakteryzuje się małą liczbą ozdób i dodatków, ale nie oznacza to, że mamy całkiem z nich rezygnować. Chyba nic tak nie pasuje do tego typu wnętrz jak poroża https://antlabo.pl/ pod wszelką możliwą postacią. Oczywiście nie oznacza to, że mamy wieszać na ścianach głowy dzikich zwierząt! W domkach letniskowych umiejscowionych w środku lasu, często nieodłącznym elementem wyposażenia jest kominek, czyż nie ma lepszej dekoracji do niego niż np. piękny grawerunek wykonany w łopatach łosia? Wieczorami, relaksując się przy kominku i patrząc na płomienie, przy okazji będziemy mogli podziwiać piękne sceny, które przedstawiają polowania czy zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *