Drewniane okna dachowe

Posted by:Daria Posted on:25 kwietnia 2017 Comments:0

6eb7a610e99117903c0225bfee57f96d9b699bbeDziś budujemy dużą ilość nowych domów. Wynika to z polepszania się sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w kraju, co sprawia że już całkiem młodzi ludzie mogą pozwolić sobie na wzięcie dużego kredytu i zbudowanie własnego domku poza miastem.

Na etapie projektowania warto zwrócić uwagę na to, jaki chcemy mieć rodzaj dachu. Dziś modne są dachy spadziste, a zamiast strychu stosuje się poddasze użytkowe, które można wykorzystać na pokoje dzienne lub sypialnie.

Jeśli planujemy mieć coś takiego w naszym domu, zastanówmy się nad montażem okien dachowych. Dzięki nim w pomieszczeniach będzie bardzo jasno za dnia, oraz będzie się dostawało dużo świeżego powietrza. Okna dachowe drewniane ponadto nadają pomieszczeniom oryginalny i piękny wygląd, doskonale komponując się z otoczeniem. Pamiętajmy by nie oszczędzać na tym elemencie, ponieważ musi on spełniać rygorystyczne normy termoizolacyjne.

Wynika to z tego faktu, że gorące powietrze unosi się do góry, a więc przez słabo izolowane okno dachowe będzie go uciekać więcej, niż przez zwyczajne okna w ścianach bocznych budynku. Drewniane okna dachowe są szczególnie popularne w południowej części kraju, gdzie nasłonecznienie jest bardziej równomierne i dzięki temu możemy mieć pokój oświetlany światłem słonecznym niemal przez cały dzień.

Oprócz tego drewniane okna do poddaszy umożliwiają lepsze wietrzenie pomieszczeń, ponieważ jak już wspomnieliśmy – gorące powietrze unosi się do góry, a więc będzie uciekać z pomieszczenia otwartym oknem. Dzięki temu uzyskamy duży przepływ powietrza przez pomieszczenie, co spowoduje że do środka dostanie się świeże powietrze z zewnątrz. Okna dachowe to świetny wybór i doskonałe rozwiązanie, nie dziwi wiec jego rosnąca popularność w naszym kraju. Również posiadacze starszych domów decydują się na ich montaż na poddaszach użytkowych.

Kategoria:

Leave a Comment