Energetyzujące akcenty w nowoczesnych wnętrzach. Przegląd nowych odcieni Dekoral Fashion i Akrylit W

muslinowyturkusatlasowygrafit
Ascetyzm i uporządkowanie nowoczesności są cechami, które niebywale trudno zastosować w wystroju wnętrz. Jak bowiem pozbyć się wszystkich pamiątek i bibelotów? Kiedy już nam się to uda, często dochodzimy do wniosku, że w naszym mieszkaniu zapanowała aranżacyjna pustka. W jaki sposób dodać dynamiki nowoczesnemu wnętrzu, nie rezygnując z jego skromnego charakteru?

Energetyzujące akcenty kolorystyczne są najlepszym rozwiązaniem tego wnętrzarskiego dylematu. Wystarczy jeden wyrazisty, kontrastujący odcień, by cały pokój nabrał pozytywnego wyrazu, a osobowość lokatora została podkreślona. W tym przedsięwzięciu doskonale sprawdzą się wiosenne nowości, które zagościły w paletach farb marki Dekoral: Akrylit W i Hypoalergicznej Szorowalnej Lateksowej o efekcie satynowym. Aż dwadzieścia nowych kolorów czeka, by zainspirować nas do metamorfozy.

Marzenia o błękitnych migdałach

Odcienie błękitu i niebieskiego – stonowane, delikatne a zarazem wyraziste – stanowią ciekawą propozycję ożywienia wnętrz służących głównie odpoczynkowi. Niebieski atrament z palety farby Akrylit W marki Dekoral to kolor, który doskonale sprawdzi się w aranżacji sypialni utrzymanej w subtelnym, nowoczesnym stylu. Połączony z Beżową inspiracją stworzy spokojne, świeże tło dla szarości i granatów – charakterystycznych dla minimalizmu kolorów. Dzięki promiennemu połączeniu czystych i jasnych barw elementy, takie jak popielata tapicerka łóżka, granatowa pościel z satyny, szary dywan i czarny, nowoczesny fotel zyskują nowy, pogodny kontekst. Miękkości całej aranżacji dodają elementy naturalnie beżowego i bielonego drewna w postaci nocnej szafki i lampki.

– Niebieski atrament i Beżowa inspiracja nie tylko ożywią minimalistyczne szarości, ale także wprowadzą dynamikę do pomieszczenia. O poranku niebiesko – beżowe ściany pięknie odbijają światło słoneczne, pobudzając do życia i nastrajając do działania. Wieczorem natomiast delikatnie gasną, dzięki czemu współgrają z elementami wystroju, tworząc wyciszającą oprawę. W takiej scenerii będziemy zasypiać z przyjemnością – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Soczyste eksperymenty

Po odcieniach szarości i beżu to biel jest kolorem najczęściej kojarzonym z nowoczesnym minimalizmem. Po pewnym czasie nawet tak elegancki i spokojny kolor może się znudzić. Można jednak odświeżyć biel ciekawym kontrastem. Szczególnie w przypadku aranżacji wnętrz reprezentacyjnych, takich jak salon możemy pozwolić sobie na bogatsze zestawienie odważnych odcieni. Nie musimy obawiać się soczystych i intensywnych barw – zastosowane na niewielkich przestrzeniach nie przytłoczą wnętrza. Jakie kolory zatem wybrać? Godne uwagi, elektryzujące zestawienie tworzy duet: Czerwone sukno i Atramentowy fular. Oba kolory – dostępne w palecie nowej Hypoalergicznej, Szorowalnej, Lateksowej farby o efekcie satynowym z oferty marki Dekoral Fashion – łączy podobne nasycenie, dzięki czemu tworzą zgraną parę. Tak ciemne, zdecydowane i intensywne barwy są stworzone do tego, by zestawiać je z odcieniami bieli i beży obecnych na ścianach i w wykończeniu sofy oraz stolika. Wszystkie kolorystyczne składniki takiego kontrastu zyskują – biel nabiera charakteru, a Czerwone sukno i Atramentowy fular zostają rozświetlone. Minimalistycznie urządzony salon zyskuje wyrazistą ozdobę bez dodatku jakichkolwiek akcesoriów. Ta aranżacja przekonuje, że mniej znaczy więcej.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *