Fakty i mity o nieruchomościach

Posted by:Daria Posted on:20 stycznia 2017 Comments:0

house-1946371_960_720Planujesz sprzedaż obecnego lokum i w międzyczasie rozglądasz się za nowym? Poznaj kilka trików, które ułatwią Ci inwestycję.

Nieruchomości mogą być pewną formą inwestycji i lokowania oszczędności. Sprzedając dom czy mieszkanie w wysokiej cenie, możemy odłożyć dużą sumę gotówki, po zakupie tańszego lokum. Wystarczy tylko na bieżąco monitorować rynek nieruchomości, tendencje i ceny domów czy mieszkań. Aby się tego nauczyć i mądrze rozplanować budżet oraz szybko i profesjonalnie załatwić wszystkie formalności, koniecznie zostań z nami do końca. Dzisiaj dowiesz się, jak odnaleźć się na rynku nieruchomości oraz poznasz zasady jakie nim rządzą. Dodatkowo poznasz różnicę między rynkiem wtórnym, a pierwotnym. Gotowy? Zaczynamy!

Fakty i mity o nieruchomościach w Polsce

Jeżeli chcesz sprzedać mieszkanie i wynająć inne, zamiast je od razu kupować, to na wstępie trzeba powiedzieć, że to naprawdę ryzykowne przedsięwzięcie.

Po pierwsze, właściciele mieszkań często mają wysokie wymagania i ceny, które w żaden sposób nie pokrywają się ze stanem lokum i jego udogodnieniami. Przykładowo, wynajem zwykłej kawalerki pod klucz (czyli z meblami i niezbędnym sprzętem RTV) w dłuższej perspektywie czasu wyjdzie Ci drożej niż zakup takiego samego mieszkania. Dlaczego?

Po drugie, bądź na bieżąco ze zmianami na rynku nieruchomości. Możesz poprzez różne serwisy informacyjne sprawdzać tendencje na rynku i monitorować ceny. Najlepiej sprzedawać wtedy, kiedy ceny spadają diametralnie w dół. Dzięki temu, zyskasz więcej pieniędzy ze sprzedaży domu i w ten sposób będziesz mógł poświęcić większą pulę gotówki na swoje nowe gniazdko.

Po trzecie, zastanów się czy Twój obecny dom nie powinien iść do remontu. Po remoncie cena za niego wzrośnie, a tym samym Ty zyskasz więcej pieniędzy. Możesz również zadeklarować, że sprzedajesz mieszkanie z całym wyposażeniem, czyli pod klucz. Wtedy zyskasz jeszcze więcej.

Jakie biuro nieruchomości będzie najlepsze?

Teraz pora na wybranie dewelopera. Dzięki niemu, szybciej pozbędziesz się lokum i sprzedasz je z większym zyskiem. Nie wiesz gdzie znaleźć idealne biuro nieruchomości? Możesz zerknąć na mieszkania na sprzedaż Lublin: http://nieruchomoscilubin.com/.

Kategoria:

Leave a Comment