Funkcjonalne meble do ogrodu

Posted by:HouseRing Posted on:17 kwietnia 2019 Comments:0

Każdy posiadacz ogrodu chciałby, aby był on miejscem relaksu i towarzyskich spotkań. W realizacji tych pragnień pomogą wam praktyczne i funkcjonalne meble do ogrodu. Zapewnią one wygodę i komfort, zarówno podczas spożywania rodzinnych posiłków, jak i w czasie zabawy i odpoczynku. Kluczem do tego sukcesu jest ich odpowiedni wybór.

Różnorodne przeznaczenie

Do wyboru masz naprawdę różnorodne meble do ogrodu. Niektóre z nich są przeznaczone do spożywania posiłków (zestaw stołu i krzeseł), inne natomiast to komplety wypoczynkowe w skład których wchodzą fotele, kanapy, sofy oraz niskie stoliki kawowe. Możesz też kupić szezlongi oraz narożniki z przedłużoną podstawą, pełniącą rolę stolika do położenia książki czy gazety.

Niektóre leżaki i fotele mają możliwość bujania się, co urozmaici Ci relaks w przydomowym ogrodzie. Dość popularne są także huśtawki i hamaki, zarówno wolnostojące jak i podwieszane. Ciekawe są także domki dla dzieci, zaopatrzone w zjeżdżalnie i drabinki do wspinania. Dorośli mogą za to zaopatrzyć się w domki na narzędzia lub skrzynie ogrodowe do ich przechowywania.

Praktyczne meble do ogrodu

Meble wybieraj z rozsądkiem, bowiem niektóre modele są bardziej funkcjonalne od innych, co może przełożyć się na wygodę w czasie ich użytkowania. Decydując się na krzesła, leżaki czy stoły obiadowe, powinieneś więc wybierać te sprzęty, które mają ruchome części. Przyjrzyj się też dodatkom: bocznym stolikom na fotele czy parasolom przeciwsłonecznym. Mogą się przydać!

Jeśli wybierzesz meble z ruchomymi oparciami i podłokietnikami, będziesz siedzieć wygodnie, bez garbienia się. Wybór wyższego i odchylonego oparcia sprawi natomiast, że nie będzie boleć Cię kark. Wybierając stoły, decyduj się na te z rozsuwanym i dokładanym blatem, aby pomieścić więcej gości. Jeśli natomiast wybierzesz meble składane, zdecydowanie łatwiej będzie Ci je nosić i przechowywać.

Odporne i trwałe materiały

Nie bez znaczenia pozostaje także wybór materiału z jakiego wykonano meble. Pamiętaj, że stoją one na dworze i narażone na działanie czynników atmosferycznych. Co więc im zagraża? Z całą pewnością są to: deszcz, temperatura, promieniowanie UV a także wiatr i wilgoć z ziemi. Najlepiej więc, jeśli meble będziesz ustawiać pod zadaszeniem i na suchym gruncie (np. tarasie, kostce brukowej).

Pamiętaj, że drewniane meble do ogrodu musisz impregnować, bowiem szkodzi im wilgoć. Meble z rattanu i wikliny również musisz chronić przed wilgocią, ale i temperaturą, która może powodować ich przesuszanie i pękanie. Meble z metalu mogą natomiast rdzewieć, a te z tworzyw sztucznych przewracać się na wietrze, łamać lub odbarwiać pod wpływem słońca i promieni UV.

Funkcjonalne i bezpieczne

Przed zakupem zwróć koniecznie uwagę, czy oferowane Ci produkty – ustawione na równym gruncie – stoją prosto i stabilnie. Oceń, czy ich mocowania są dobrej jakości, a części dobrze do siebie pasują. Meble do ogrodu nie powinny mieć pęknię

ani chwiać się. Drewniane sprzęty powinny być dodatkowo zaimpregnowane. Ważne, aby meble miały długi okres gwarancji.

Nie zapomnij, że meble drewniane i żeliwne są ciężkie – trudniej będzie Ci je przenosić, ale za to będą stabilne. Pozostałe tworzywa należą do lekkich, przez co meble z nich wykonane może przewracać wiatr lub korzystające z nich dzieci. Zwróć na to uwagę!

W dobrym stylu

Funkcjonalne meble do ogrodu powinny też być wizualną ucztą dla oczu. Ich rolą jest bowiem nie tylko zapewnienie Ci wygody i komfortu, ale także podkreślenie architektury Twojego ogrodu. Wybierając je nie zapomnij więc o zachowaniu spójnego stylu pomiędzy meblami, Twoim domem oraz ogrodem. Tylko wtedy nie wprowadzisz kompozycyjnego chaosu.

Kategoria:

Leave a Comment