Gotowe mieszkanie od dewelopera – warto czekać na zakończenie inwestycji?

Posted by:Daria Posted on:8 listopada 2016 Comments:0

29545579023_23cd65eaa0

Zakup własnego mieszkania jest decyzją, która musi być zawsze przemyślana i przeanalizowana pod każdym względem. Wtedy, gdy planuje się zakupienie nowego lokum od dewelopera, trzeba będzie również podjąć decyzję, czy poszukuje się mieszkania gotowego do odbioru czy też kupuje się to, które dopiero jest w fazie realizacji.

Deweloperzy nadal pędzą z inwestycjami – są one realizowane na terenie całego kraju, dlatego też ci, którzy chcą zdecydować się na nowe lokum, mają w czym przebierać. Gdy jednak poszukuje się mieszkania gotowego do odbioru, liczba dostępnych ofert automatycznie maleje. Dzieje się tak dlatego, ponieważ większość zainteresowanych zakupem nieruchomości decyduje się na zawarcie transakcji jeszcze wtedy, gdy są one jeszcze w realizacji. Preferujemy kupowanie mieszkań, które nie są jeszcze gotowe do odbioru, ponieważ wtedy ich asortyment jest najszerszy – dostępne są zarówno kawalerki, jak i mieszkania o większym metrażu, położone od najbardziej pożądanych stron świata, na najbardziej dogodnych piętrach. Wobec tego wtedy znikają z rynku te najbardziej atrakcyjne nieruchomości.

Czekanie aż deweloper zakończy budowę danego osiedla mieszkaniowego, na którym chciałoby się zamieszkać, jest wobec tego ryzykowne, zwłaszcza wtedy, gdy ma się swoje sprecyzowane oczekiwania w stosunku do poszukiwanej nieruchomości. Wystarczy tylko rzucić okiem na gotowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i w innych miastach, aby przekonać się, że do dyspozycji pozostają praktycznie tylko te największe, mające niejednokrotnie po 80 metrów kwadratowych. Również słabszym zainteresowaniem cieszą się mieszkania znajdujące się na parterze, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma on dostępu do prywatnego ogródka, a także mieszkania na najwyższych piętrach i te od strony północnej, które są słabiej doświetlone.

Zatem jeżeli chcesz trafić na nowe mieszkanie, które będzie idealnie spełniało twoje potrzeby, warto wykonać wcześniejszą rezerwację u dewelopera – wtedy możesz mieć pewność, że zaczeka na ciebie aż do momentu zakończenia inwestycji.

 

Kategoria:

Leave a Comment