Idealne mieszkanie blisko miejskich udogodnień – na co zwracać uwagę

Posted by:HouseRing Posted on:30 listopada 2016 Comments:0

Istnieje kilka ważnych kryteriów, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru mieszkania – jednym z nich jest bez wątpienia lokalizacja obiektu. Zakup mieszkania w większości przypadków na wiele lat wiąże nas z danym miejscem, dlatego warto upewnić się, że będziemy czuć się w nim komfortowo.

Na co zwracać uwagę wybierając lokalizację?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod lupę w przypadku lokalizacji mieszkania, jest jakość okolicznych połączeń drogowych. Na pewno powinniśmy sprawdzić, ile czasu zajmuje dojazd do najważniejszych dla domowników miejsc, czyli pracy lub szkoły oraz czy w pobliżu osiedla znajdują się jakieś linie komunikacji miejskiej. Warto pamiętać, że niekiedy bliskość rozbudowanej infrastruktury może być również wadą. Z pewnością wiele osób, które często podróżują samochodem na długich dystansach, doceni fakt, że blisko ich bloku biegnie droga szybkiego ruchu – gorzej, kiedy wjazd na nią znajduje się w znacznej odległości od naszego mieszkania. Zamiast wygody otrzymujemy jedynie hałas i zanieczyszczone spalinami powietrze.

Punkty handlowe, usługowe i placówki instytucji publicznych

Idealne mieszkanie zlokalizowane jest w rozsądnej odległości od miejsc, z których korzystamy na co dzień i które odwiedzamy w wyjątkowych okolicznościach. Do pierwszej grupy zaliczyć należy przede wszystkim sklepy, w których niemal codziennie robimy zakupy, oraz punkty usługowe. W drugiej grupie znajdą się przede wszystkim placówki takie jak poczta, przychodnia zdrowia, szpital, urząd miasta, posterunek policji – korzystamy z nich co prawda rzadko, jednak dobrze jest mieć je na wszelki wypadek pod ręką. Bliskość miejsc takich jak centra i galerie handlowe lub ważne węzły komunikacyjne, czyli dworce i lotniska ma swoje plusy i minusy – z jednej strony będziemy mogli łatwo się do nich dostać w razie potrzeby, z drugiej jednak wokół nich zawsze panuje duży ruch i hałas.

Tereny zielone

Parki i lasy stanowią enklawy spokoju w obrębie dużych miast – ich bliskość jest zawsze dużą zaletą, którą szczególnie docenią rodziny z małymi dziećmi, seniorzy oraz osoby uprawiające aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Drzewa to nie tylko naturalne filtry, oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń, ale również bariery akustyczne, pochłaniające intensywne dźwięki miasta. Dlatego warto rozglądać się za mieszkaniami położonymi w pobliżu terenów zielonych. Ciekawą ofertą pod tym względem są lokale na osiedlu Trio Shiraz, położonym na skraju warszawskich Bielan.

Kategoria:

Leave a Comment