Idealne mieszkanie blisko miejskich udogodnień – na co zwracać uwagę

Istnieje kilka ważnych kryteriów, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru mieszkania – jednym z nich jest bez wątpienia lokalizacja obiektu. Zakup mieszkania w większości przypadków na wiele lat wiąże nas z danym miejscem, dlatego warto upewnić się, że będziemy czuć się w nim komfortowo.

Na co zwracać uwagę wybierając lokalizację?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod lupę w przypadku lokalizacji mieszkania, jest jakość okolicznych połączeń drogowych. Na pewno powinniśmy sprawdzić, ile czasu zajmuje dojazd do najważniejszych dla domowników miejsc, czyli pracy lub szkoły oraz czy w pobliżu osiedla znajdują się jakieś linie komunikacji miejskiej. Warto pamiętać, że niekiedy bliskość rozbudowanej infrastruktury może być również wadą. Z pewnością wiele osób, które często podróżują samochodem na długich dystansach, doceni fakt, że blisko ich bloku biegnie droga szybkiego ruchu – gorzej, kiedy wjazd na nią znajduje się w znacznej odległości od naszego mieszkania. Zamiast wygody otrzymujemy jedynie hałas i zanieczyszczone spalinami powietrze.

Punkty handlowe, usługowe i placówki instytucji publicznych

Idealne mieszkanie zlokalizowane jest w rozsądnej odległości od miejsc, z których korzystamy na co dzień i które odwiedzamy w wyjątkowych okolicznościach. Do pierwszej grupy zaliczyć należy przede wszystkim sklepy, w których niemal codziennie robimy zakupy, oraz punkty usługowe. W drugiej grupie znajdą się przede wszystkim placówki takie jak poczta, przychodnia zdrowia, szpital, urząd miasta, posterunek policji – korzystamy z nich co prawda rzadko, jednak dobrze jest mieć je na wszelki wypadek pod ręką. Bliskość miejsc takich jak centra i galerie handlowe lub ważne węzły komunikacyjne, czyli dworce i lotniska ma swoje plusy i minusy – z jednej strony będziemy mogli łatwo się do nich dostać w razie potrzeby, z drugiej jednak wokół nich zawsze panuje duży ruch i hałas.

Tereny zielone

Parki i lasy stanowią enklawy spokoju w obrębie dużych miast – ich bliskość jest zawsze dużą zaletą, którą szczególnie docenią rodziny z małymi dziećmi, seniorzy oraz osoby uprawiające aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Drzewa to nie tylko naturalne filtry, oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń, ale również bariery akustyczne, pochłaniające intensywne dźwięki miasta. Dlatego warto rozglądać się za mieszkaniami położonymi w pobliżu terenów zielonych. Ciekawą ofertą pod tym względem są lokale na osiedlu Trio Shiraz, położonym na skraju warszawskich Bielan.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *