Instalacja podgrzewacza wody

Posted by:HouseRing Posted on:9 listopada 2022 Comments:0

Montaż bojlera w mieszkaniu lub domu to jedna z najpopularniejszych usług na rynku hydraulicznym.


Hydraulik w Poznaniu zainstaluje i podłączy każdy typ i producenta bojlera. Elektryczne podgrzewacze wody dzielą się głównie na: akumulacyjne ogrzewacze wody i przepływowe ogrzewacze wody.
Ogrzewacz akumulacyjny to izolowany termicznie zbiornik o określonej pojemności z umieszczoną wewnątrz grzałką który podgrzewa wodę.
Instalacja przepływowych podgrzewaczy wody pozwala nie czekać aż zbiornik się nagrzeje i korzystać z ciepłej wody natychmiast po otwarciu kranu – woda jest natychmiast podgrzewana przez wydajny element grzewczy.


Oprócz części hydraulicznej, podłączenie zasobnikowego lub przepływowego podgrzewacza wody wymaga kompetentnych prac elektrycznych. Po pierwsze, są potężnymi konsumentami energii elektrycznej – podłączenie podgrzewacza wody często towarzyszy oddzielnej linii zasilania i instalacji RCD (urządzenie zabezpieczające – wykonuje funkcję ochrony osoby przed obrażeniami elektrycznymi w obecności prądu upływu w przypadku uszkodzenia izolacji). Po drugie, obowiązkowe jest uziemienie ochronne.
Pamiętaj! Samodzielny montaż bojlera elektrycznego lub przepływowego podgrzewacza wody, a także angażowanie niewykwalifikowanych specjalistów może doprowadzić do odmowy wykonania usługi gwarancyjnej przez producenta, a co najgorsze – do urazu lub nawet śmierci w przypadku porażenia prądem!
Instalacja zajmuje tylko kilka godzin, po czym można cieszyć się ciepłą wodą.

Kategoria: