Jak dbać o poduszki? — czyszczenie, odświeżanie i wymiana

Jeśli poduszki mają nam długo służyć, nie wystarczy jedynie zmieniać na nich poszewek. W zależności od tego, jaki wsad jest w Twoich poduszkach, musisz dostosować odświeżanie i czyszczenie do zaleceń producenta. Wdrażając w życie nasze porady, z pewnością przekonasz się, jak wiele daje wyczyszczenie poduszki. Nie zawsze bowiem trzeba wymienić ją na nową.

Czysta poduszka bez tajemnic

Codzienne ugniatanie poduszki przez około 8 godzin skutkuje tym, że wymaga ona nie tylko odświeżania czy zmieniania powłoczki na nową. Należy również regularnie nadawać je pierwotny kształt za pomocą otrzepywania. Pomoże para wodna, soda, oczyszczona i świeże powietrze. Mroźne i słonecznie dni, to sprzymierzeńcy komfortowej i czystej poduszki.

Pamiętaj jednak, by przed czyszczeniem, dokładnie przeczytać zalecenia producenta. Najczęściej znajdują się ona na metce. Jeśli kupiłeś poduszki do spania przez internet, wejdź na stronę sepu, znajdź swój model i przeczytaj instrukcję. To ważne, ponieważ, np. poduszka pikowana nie nadaje się do czyszczenia w jakikolwiek inny sposób niż wietrzenie lub delikatne wycieranie zabrudzeń z wierzchu materiału. Nie próbuj prać tych sypialnianych dodatków w pralce. Możesz nie tylko zniszczyć wypełnienie w poduszce, ale nawet zatkać filtr i instalację w sprzęcie. Poduszka bowiem może się przedrzeć, a pralka pochłonie część jej zawartości.

Poduszka szyta na miarę potrzeb

Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące pozycji snu. Jedni śpią na brzuchu, inni na plecach, a kolejni nie wyobrażają sobie przespanej nocy bez możliwości zwinięcia się w kłębek. Dlatego tak ważne jest dostosowanie poduszki do pozycji snu lub schorzenia kręgosłupa. Najlepsze i najzdrowsze są poduszki o średniej wysokości, miękkie, lekkie i z naturalnym wsadem. Poduszka powinna być powleczona w bawełniane, lniane, jedwabne lub flanelowe poszewki. Nie możemy zapomnieć, że regularnie należy je wymieniać. Minimum w tygodniu. Szczególnie, gdy śpi z nami pupil.

Jeśli zaś chodzi o sam typ poduszki, to ważne, by wybrać ten, który podpiera kark i potylicę i lekko wysuwa głowę nad pozostałą część ciała. Zbyt wysoka lub niska poduszka będzie skutkować bólami karku, ramion, a nawet poranną migreną lub zmęczeniem. Najlepsze poduszki kupisz tutaj: https://expertsnu.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *