Jak miło spędzić czas w ogrodzie?

Wiosna to doskonały czas na relaks w przydomowym ogrodzie. Aby jednak w pełni odpocząć, należy sprawić, aby ogród był zadbany i dawał wytchnienie.

Pierwsze wiosenne prace w ogrodzie

Pierwszym krokiem w ogrodzie wraz z nadejściem wiosny jest doprowadzenie do porządku trawnika. Należy go oczywiście dokładnie wygrabić z wszelkich pozostałości po zimie: liści, gałązek i kamieni. Nawet jeśli jesienią trawnik został oczyszczony, to z pewnością należy to zrobić również wiosną. 

W przypadku gdy trawa jest przerzedzona lub zniszczona, należy dosiać nową. Najlepiej robić to w marcu, ewentualnie w kwietniu, aby nasiona miały czas na przyjęcie się w glebie. Trzeba również zadbać o rabatki i krzewy. 

Przygotowanie narzędzi ogrodniczych

Wszelkie prace w ogrodzie wykonujemy przy pomocy odpowiednich narzędzi. Należy sprawdzić ich stan i w razie potrzeby zakupić nowe. 

Jednym z najważniejszych sprzętów w każdym ogrodzie jest kosiarka. Kosiarka powinna być odpowiednio zabezpieczona na zimę. Wiadomo jednak, że często przypominamy sobie o tym, dopiero gdy przychodzi czas pierwszego koszenia. 

Jeśli używamy kosiarki spalinowej, należy pamiętać o wymianie olejów i filtrów oraz o sprawdzeniu stanu noża. Nóż to najważniejsza i najczęściej zużywająca się część każdej kosiarki. To właśnie od jego stanu zależy wygląd trawnika i to, czy koszenie będzie ciężką pracą czy przyjemnością. 

Tępy nóż w kosiarce można z łatwością samodzielnie naostrzyć. Jeśli jednak ostrze jest wyszczerbione, w znacznym stopniu skorodowane, pogięte lub pęknięte, należy kupić nowy nóż do kosiarki. Jest to wydatek niewielkiego rzędu, a zyskać można bardzo ładny, zadbany i elegancki trawnik. Noże do kosiarki i inne części zamienne można kupić tutaj: https://ogrodexmilicz.pl.

Relaks w ogrodzie

Bardzo ważnym elementem ogrodu jest przestrzeń, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Ważne jest więc wyodrębnienie jakiegoś zakątka na altanę i grilla. Najlepiej jeśli jest to zaciszne miejsce z dala od ruchliwej drogi i lekko zacienione. Nie zapominajmy, że powinny tu panować warunki sprzyjające odpoczynkowi, by można było w spokoju się zrelaksować, pobawić się z przyjaciółmi i mieć pewność, że przebywające z nami dzieci są bezpieczne. 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *