Jak niskim kosztem wybudować dom – poradnik budowlany

Jeśli myślimy o budowie pierwszego domu, na pewno jedyną kwestią, odciągającą nas od tego przedsięwzięcia, są koszty. Wydaje nam się, że materiały kosztują bardzo wiele, a samo zatrudnienie ekipy i załatwienie niezbędnych pozwoleń kosztuje wiele wyrzeczeń. W tym artykule poradzimy, jak niskim kosztem możesz wybudować swój pierwszy dom i co zrobić, by mimo niskiej ceny nie był on jednocześnie niskiej jakości.

ABC budowy domy – od czego zacząć?

Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiednią działkę budowlaną i sprawdzić, czy będzie ona spełniała wszystkie normy i wymogi. Ewentualnie musisz się dowiedzieć, czy zaaranżowanie jej na odpowiednie miejsce do postawienia domu nie będzie sporo kosztować.

Po drugie, w budowie kluczowe są materiały. Niektóre mimo wysokiej ceny nie cechują się ponadprzeciętną jakością. Z tego powodu czasami lepiej kupić coś tańszego, a porządnego. Idealnym przykładem takiego produktu jest blacha trapezowa.

Mimo że kosztuje mniej w porównaniu z innymi typami blach, jest trwała, odporna na działanie warunków atmosferycznych, łatwa w montażu i idealna do budowy dachu w domu jednorodzinnym. Więcej na ten temat powie nam producent blachy trapezowej http://glinmet.pl.

Po trzecie, dobra ekipa budowlana to podstawa. Dzięki niej nie tylko szybko uporasz się z postawieniem pierwszych fundamentów, ale i reszta prac będzie się przesuwała naprzód w dobrym tempie.

Co będzie nam potrzebne podczas budowy – dokumentacja

Jeżeli kupujemy działkę od obcej osoby, najważniejszym dokumentem jest księga wieczysta. Należy również udać się z nią do notariusza, by ten potwierdził jej prawdziwość oraz realność tego, co jest zawarte w tym dokumencie.

Sprawdźmy, czy posesja znajduje się w dokumencie nazywanym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W owym miejscu znajdują się wytyczne dotyczące wielkości różnego rodzaju domów i sprawdzimy w ten sposób, czy budowa, którą planujemy, je spełni.

W sytuacji, gdy nasza działka nie występuje w takim dokumencie, niezbędne będzie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Bez niej nie ma mowy o budowie żadnego lokalu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *