Jak ochronić dom przed falą upałów?

Posted by:HouseRing Posted on:11 marca 2019 Comments:0

Zimą narzekamy, że panuje mróz i chłód. Latem doskwierają nam fale upałów i żar leje się z nieba. Można powiedzieć, że nie ma wyjścia z tych sytuacji. Jednak my znaleźliśmy optymalne rozwiązanie, które ochroni Twój dom przed falą upałów. O czym mowa? Oczywiście, że o termoizolacji twojego domu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie będzie lepszego momentu. A w tym poradniku opowiemy, jak krok po kroku wygląda założenie takiej izolacji i dlaczego warto.

Ocieplenie – czy dobre tylko podczas zimy?

Termoizolacja to inaczej ocieplenie budynku za pomocą takich materiałów jak styropian o określonej grubości lub wełna mineralna. Wiele osób mylnie wnioskuje, że służy tylko do ochrony wnętrza mieszkania przez zimnem i pozwala obniżyć koszty ogrzewania lokum.

Mało kto wie, że jest to też idealne rozwiązanie, by ochronić dom podczas upałów przed wnikaniem gorąca do środka. Jak zatem powinniśmy wykonać taką termoizolację, by nie wydać fortuny i zrobić to porządnie?

Na sam początek należy dokonać obliczeń, czyli wymierzyć jaka powierzchnia ścian będzie pokryta termoizolację i dobrać grubość styropianu do tego przedsięwzięcia. Optymalnie zaleca się nie przekraczać grubości 12 cm, ponieważ grubszy styropian nie tylko jest kosztowniejszy, ale tak naprawdę niewiele zmienia przepuszczalności temperatury z zewnątrz do środka budynku.

Jak wygląda termoizolacja domu?

Ściany zewnętrzne muszą być bardzo dokładnie osuszone. Wszelkie zalążki grzybów lub mchu usuwamy za pomocą szczotki drucianej i rozpylamy preparat grzybobójczy. Ubytki w murze wypełniamy zaprawą tynkarską. Całkowicie myjemy ściany i pozostawiamy do wysuszenia. Z tego powodu, ocieplenie budynków Częstochowa najlepiej wykonywać latem.

Teraz montujemy listy cokołowe za pomocą korków rozporowych. Będą one wskazywać dolną część termoizolacji. Później nadchodzi pora na rozrobienie zaprawy klejącej i rozprowadzenie jej na płytach izolacyjnych.

Zakładamy je na ścianie za pomocą metody nazywanej mijanką. Jeśli szukasz ekipy, która fachowo wykona docieplenie, koniecznie sprawdź tę stronę termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/.


Kategoria:

Leave a Comment