Jak prawidłowo myć okna?

Posted by:HouseRing Posted on:15 lutego 2020 Comments:0

Dzisiaj odsłaniamy przed wami tajniki gospodyń domowych, a mianowicie wytłumaczymy, jak należy poprawnie myć okna. Zapewne i w waszym domu spotkaliście się z różnymi metodami, środkami czystości oraz sposobami jak radzić sobie z brudem. Odpowiemy na pytanie, jak sprzątać efektywnie i sprawić, aby obowiązek zamienić w łatwe i przyjemne zajęcie.

Dobór przedmiotów potrzebnych do mycia okien

Okna – Częstochowa jest miastem, które poszczycić się może niezwykłą czystością, jeżeli przejść się w niedzielne popołudnie po okolicy. Dzieje się tak dlatego, że mieszkańcy lubią czystość i dbają o nią na każdym kroku. Miska z ciepłą wodą, płynem do mycia naczyń oraz niestrzępiąca się ściereczka i rękawice to podstawowe rekwizyty, które wystarczą, aby wymyć okna. Jednakże, czy jest to na pewno wszystko, czego potrzebujemy? Otóż nie, gdyż możemy wyposażyć się w ręczniki papierowe lub gąbkę.

Stare sposoby rodzinne

Metody, jakich nauczyć możemy się od starszego pokolenia, wciąż są w modzie, ze względu na swoją niezawodność. Jak to czasami powiadają, babcia wie najlepiej. Pośród starych metod istnieją rozmaite sposoby nie tylko czyszczenia, ale również i konserwacji okien. Czy wiecie, że jeżeli wasze szyby są bardzo brudne, to możecie przygotować wodę z octem w proporcji 1:1? Taki roztwór sprawi, że brud od razu zejdzie z szyby, pozostawiając ją bardzo czystą. 

Aby zachować czystość na dłużej, możecie użyć roztworu wodnego z dodatkiem dwóch łyżek amoniaku lub gliceryny. Taka mieszanka ochroni szyby przed osadzeniem się kurzu tudzież śladów po kroplach deszczowych. Z kolei denaturat zmieszany z wodą zapobiegnie zamarzaniu szyb zimą, co z pewnością będzie bardzo przydatne.

Na zakończenie tego krótkiego poradnika, zapraszamy was na witrynę internetową: http://dwd.pl. Producent od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości okien, których walory estetyczne pozytywnie wpłyną na ogólną prezencję. W końcu czysta należy pamiętać, że czystość nie zda się na wiele, jeżeli rama okienna będzie bardzo odrapana.

Kategoria:

Leave a Comment