Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Posted by:Daria Posted on:6 czerwca 2017 Comments:0


Niektórym osobom wydaje się, że przy sprzedaży mieszkania liczy się wyłącznie dobre ogłoszenie, które ma duże powodzenie. Jednak jeśli już klient umawia się z nami na oglądanie mieszkania, lepiej żeby zastał je w jak najlepszym stanie. Jak przygotować mieszkanie, by oglądający chcieli je kupić?

Drobny remont nie zaszkodzi

Wiadomo, że przed sprzedażą mieszkania nie musimy robić gruntownego remontu. Czasami jednak w mieszkaniu są widoczne usterki, które mogą wpłynąć negatywnie na decyzję potencjalnych klientów. Jeśli np. mamy brudne ściany z widocznymi zaciekami, warto kupić nawet najtańszą farbę, by odświeżyć kolor czy zamalować wszelkie brudy. Podobnie rzecz ma się w przypadku różnych drobnych usterek. Zepsuta spłuczka w łazience czy urwane drzwiczki w szafce mogą zniszczyć cały efekt. Naprawmy więc wszelkie usterki, by klient nie odniósł wrażenia, że mieszkanie jest po prostu zaniedbane.

Czystość i porządek

Chyba nie musimy mówić, jak klient może zareagować na stertę kurzu na szafkach, brudną bieliznę wysypującą się z kosza na pranie czy zaśmiecony dywan. Klienci często kupują oczami, a pierwsze wrażenie ma bardzo istotne znaczenie przy zakupie. Mieszkanie powinno być schludne i posprzątane. Nie możemy sobie pozwolić, by nasze mieszkanie w czasie wizyty wyglądało jak świeżo po imprezie.

Dekoracje również mają znaczenie

Wyobraźcie sobie sytuację, że klient chce kupić mieszkanie gotowe do wprowadzenia, urządzone w stylu nowoczesnym. Kiedy przychodzi do oględzin nieruchomości, cały efekt może zepsuć koc na łóżku, który wygląda, jakby był zupełnie z innej epoki. Diabeł tkwi w szczegółach. Przed wizytą zaleca się odpowiednio udekorować mieszkanie, np. eleganckimi firankami, ozdobnym kocem czy chociażby dekoracyjnymi poduszkami na łóżku. Warto też postawić na stole nowoczesny wazon z kwiatami, które ożywią nieco mieszkanie i przyciągną swoim zapachem. Może jeszcze o tym nie wiecie, ale zapach w mieszkaniu również ma znaczenie.

Jeśli posiadacie mieszkania na sprzedaż Lubin, zajrzyjcie na stronę: http://nieruchomoscilubin.com/.

Kategoria:

Leave a Comment