Jak urządzić pokój dzienny w kształcie litery L

Posted by:Daria Posted on:17 stycznia 2018 Comments:0

pexels-photo-279719
Pokój dzienny w kształcie litery L, jest z pewnością dość mało ustawną przestrzenią. Ze względu na nieregularny kształt takiego pomieszczenia, możemy mieć duże problemy z jego aranżacją, nie jest to jednak niemożliwe, a odpowiednio zagospodarowane z pewnością stanie się niezwykle eleganckim, komfortowym i klimatycznym miejscem, w którym domownicy z przyjemnością będą spędzać swój wolny czas.

 W tak nietypowym i nieustawnym salonie z pewnością idealnie sprawdzi się minimalistyczny, niezwykle funkcjonalny, ale gustowny styl skandynawski. Towarzyszące mu na każdym kroku jasne kolory – odcienie bieli, beży i szarości z pewnością rozjaśnią wnętrze, dając efekt porządku, niezagracenia i przestronności, co w tym przypadku jest niezwykle ważne.

Pokój dzienny w kształcie litery L w łatwy sposób możemy podzielić na dwie przestrzenie, jedną pełniącą funkcję salonu, drugą wyposażoną w aneks kuchenny bądź jadalnię. Dzięki czemu kuchnia w naturalny i subtelny sposób, będzie oddzielona od pozostałej części mieszkania. Takie zagospodarowanie przestrzeni ma swoje plusy i minusy, dlatego nie każdemu takie rozwiązanie będzie odpowiadało.

Z pewnością w pokoju dziennym, którego kształt przypomina literę L nie sprawdzi się duży narożnik, czy trzyosobowa kanapa, za to z pewnością idealnie wpasuje się niewielka, dwuosobowa sofa w stylu skandynawskim. W tak nieregularnym pokoju fantastycznie będzie wyglądać sofa Astrar z kolekcji Scandicsofa, jej subtelne, proste, ale bardzo kunsztowne i przemyślane kształty oraz gustowne wykończenie w połączeniu z najwyższej jakości materiałami – solidnym bukowym drewnem i najlepszymi włoskimi tkaninami – dodadzą każdemu wnętrzu uroku i blasku. T

a dwuosobowa sofa w stylu skandynawskim dzięki swojej ponadczasowej elegancji i niewiarygodnemu komfortowi z pewnością zachwyci każdego domownika, stając się ulubionym miejscem codziennego odpoczynku. Idealnym towarzystwem dla dwuosobowej sofy w stylu skandynawskim, będą inne meble z tej samej kolekcji. Z pewnością idealnie sprawdzi się komfortowy i miękki fotel w zestawie z równie wygodnym podnóżkiem, a także drewniany trójnogi stolik oraz designerki, bardzo modny ostatnio skandynawski regał przypominający swoim kształtem drabinę.

Warto pamiętać także o dodatkach, które wprowadzą do mieszkania ciepły, domowy klimat. Wełniane, grube i ciepłe koce oraz pledy uprzyjemnią zimne wieczory, a gustowny dywan i poduszki w geometryczne wzory dodadzą naszemu wnętrzu szyku i eleganckiego wdzięku. Rodzinną ciepłą atmosferę wprowadzą do salonu gdzieniegdzie porozkładane stare rodzinne pamiątki i fotografie w drewnianych ramkach.

Polecamy: meble ScandicSofa

Kategoria:

Leave a Comment