Jak uzyskać doskonałe czyste sprężone powietrze?

Posted by:HouseRing Posted on:14 sierpnia 2018 Comments:0

Sprężone powietrze to jeden z podstawowych mediów, który jest chętnie wykorzystywany w wielu branżach. Dla niektórych gałęzi jest niemalże niezbędnym składnikiem, dzięki którym możliwa jest efektywna i rzetelna praca.

W związku z ogromnym zainteresowaniem na dostarczanie wysokiej jakości sprężonego powietrza branża pneumatyczna kładzie ogromny nacisk na kilka obszarów:

  • wzmocnienie wydajności,
  • monitorowanie systemu
  • rozbudowę sieci
  • na dostarczanie sprzętów, które pozwolą na uzyskanie nienagannie czystego powietrza.

Praca sprężarki lub kompresora mimo wydajności nie jest w stanie dostarczyć satysfakcjonujących efektów. Nawet jeśli wykorzystywana jest najnowsza technologia powietrza ze sprężarki bezolejowej, to w konsekwencji mogą przedostać się zanieczyszczenia, które wpłyną na finalną usługę. Na szczególną uwagę zasługują branże, w których powietrze ma kontakt z żywnością, lekami, zdrowiem i życiem. Zarówno w przemyśle spożywczym, medycznym, jak i farmaceutycznym tylko wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań może zagwarantować dostarczenie najwyższej jakości sprężonego powietrza zgodnie z wymogami i normami ustalonymi przez instytucje dbające o jakość.

Uzdatnione powietrze na szóstkę!

Dla zachowania najwyższych standardów wykorzystywany jest potencjał zaawansowanych technologicznie sprzętów, które mają za zadanie chronić sprężone powietrze przed nawet śladowymi ilościami zanieczyszczeń rożnego pochodzenia.

Nieocenionym elementem wyposażenia są filtry do sprężarek. Ich zastosowanie jest ważne z dwóch względów z jednej strony chronią przed zanieczyszczeniami sprężone powietrze, a z drugiej dbają o żywotność efektywność systemu pneumatycznego. Odkładane zanieczyszczenia, olej i inne substancje powodują przeciążenie, a tym samym spadek wydajności. Filtry powinny być sukcesywnie zmieniane, by przez cały okres eksploatacji zapewnić najwyższa jakość powietrza. Nawet niewielkie miesięczne ubytki mogą doprowadzić do kolosalnych strat w skali roku.

Spusty kondensatu to najlepszy i najbardziej efektywny sposób by pozbyć się skroplin. Powstały kondensat to naturalna reakcja na odprowadzaną parę wodną. Konsekwencją zanieczyszczeń systemu sprężonego powietrza będzie wzrost ryzyka awarii. Ponadto dobrej jakości i właściwie dopasowane sprzęty będą inwestycją na wiele lat wymagającej eksploatacji, co jest szczególnie ważne w branży o wysokim zapotrzebowaniu na powietrze pozbawione skroplin.

W przypadku niektórych branż wykorzystujących potencjał sprężarek olejowych zastosowanie oddzielacza woda-olej pomoże w ochronie systemu pneumatycznego przed odkładającym się olejem. Oddzielacze przy sukcesywnej wymianie filtrów zachowują efektywność i wydajność sprężarki.

Ważne!

Wymagające branże wykorzystując potencjał technologii są w stanie zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół, by zagwarantować usługi najwyższej jakości. Sprzężone powietrze ma wówczas wpływ na czynniki, które są kluczowe dla uzyskania pożądanych rezultatów. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od zastosowanie sprężone powietrze nie może być zanieczyszczone, ponieważ wszystkie potencjalne nieprawidłowości odbijają się na efektywności pracy, żywotności sprzętu, a w konsekwencji i zysku przedsiębiorstwa. Sprzężone powietrze to nie tylko proces uzdatniania, ale i inwestycja w system pneumatyczny, którego utrzymanie wymaga zaangażowania.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: http://www.pneumatik.pl/

Kategoria:

Leave a Comment