Jak wentylować blachodachówki?

Posiadając pokrycie dachowe z blachodachówki nie możesz zapomnieć o wentylacji. Dzięki niej nie tylko dach, ale i cały budynek będzie chroniony przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak, wilgoć, resztki śniegu lub lodu oraz inne zanieczyszczenia, które mogą przykleić się do dachu w czasie wietrznej pogody. W tym artykule zdradzimy, jak skutecznie wentylować blachodachówki.

Wentylacja blachodachówki – od czego zacząć?

Przygotowanie blachodachówek do wentylacji zaczyna się już w chwili, gdy montujemy ja na dachu. Wtedy powinniśmy zastosować innowacyjne wywietrzniki połaciowe. Innymi słowy, to urzędzie, które składa się z uszczelek oraz specjalnych docisków, montowane w blachodachówce, za pomocą otworów, które wystarczy wywiercić w kilku miejscach.

Inwestując w tego typu produkt, możemy dopasować go do kolorystyki całego pokrycia dachowego oraz do fasonu blachodachówki. Szeroki wybór tego typu wentylatora sprawia, że jest on niewidoczny z zewnątrz, więc nie psuje wyglądu naszego dachu i nie wyróżnia go na tle innych. Poza tym zamontowanie go obok okien dachowych lub kominów jeszcze skuteczniej czyni go niewidocznym.

Pamiętajmy jednak, że finalny wybór najlepszej wentylacji dla naszego dachu zależy od wielu czynników. Weźmy pod uwagę budowę poszycia, jego wielkości, kąty nachylenia oraz przede wszystkim ilość okien dachowych, umiejscowienie ich oraz kominy wentylacyjne. Dzięki temu twoja blachodachówka ostoi się w najmniej sprzyjających warunkach.

Dlaczego wentylacja blachodachówki jest tak istotna?

Każdego dnia dach jest narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Począwszy od obfitych opadów deszczu, a skończywszy na porywistym wietrze. Dodatkowo wysokie spadki lub skoki temperatur i nagrzewanie się pokrycia od promieni słonecznych, naraża je na usterki. Właściciela z kolei motywuje do częstszej i profesjonalnej konserwacji dachu.

Jednak ta ostatnia na nic się nie zda, kiedy zapomnimy o zamontowaniu wentylacji. Wyżej wymienione sposoby wentylowania pokrycia na pewno umocnią poszycie i sprawią, że będzie ono trwałe na lata. Jeśli potrzebna ci nowa blachodachówka producent http://glinmet.pl/, koniecznie zajrzyj na tę stronę.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *