Jak wybrać meble ogrodowe?

Posted by:HouseRing Posted on:31 maja 2016 Comments:0

garden-831995_640Jeśli urządzamy ogród, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o doborze odpowiednich mebli Dzięki nim odpoczynek wśród przydomowych kwiatów będzie znacznie przyjemniejszy. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu – oprócz ceny jest to także funkcjonalność czy materiał, z którego zostały wykonane meble.

Zanim wybierzemy się do sklepu, który ma w swym asortymencie meble ogrodowe, zastanówmy się, czego konkretnie potrzebujemy, a także co jest dla nas ważne. Zwróćmy szczególną uwagę na to, ile osób będzie korzystać z zakupionych przez nas mebli – jeśli często zapraszamy znajomych zadbajmy o odpowiednią ilość krzeseł czy ław.

Co mamy do wyboru?

Przed zakupem mebli ogrodowych warto zastanowić się, czego właściwie szukamy – potrzebujemy niewielkiego stolika z wygodnego krzesłami czy może dużego, komfortowego zestawu ogrodowego, który świetnie sprawdzi się w przypadku większych ogrodów? Do wyboru mamy kilka rodzajów mebli – oprócz wymienionego stolika czy krzeseł możemy zakupić także różnego rodzaju leżaki, ławy czy nawet huśtawki. Dużo zależy od tego, jak dużym ogrodem dysponujemy – jeśli wolna przestrzeń jest raczej niewielka, warto zainwestować w meble o wielu funkcjach, które dobrze sprawdzą się w różnych sytuacjach. Z kolei jeśli mamy znacznie więcej miejsca, możemy zastanowić się nad zakupem specjalnych zestawów czy nawet półek ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę?

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli ogrodowych, jest ich funkcjonalność. Ogromny, rozkładany stół nie przyda nam się w momencie, gdy do ogrodu wybieramy się jedynie z książką, a przyjęcia urządzamy głównie w domu. Z kolei niewielka, choć pięknie zaprojektowana ławka ogrodowa nie pomieści większej ilości osób – jeśli często zapraszamy znajomych, znacznie lepszym wyborem będzie długa ława lub zestaw ogrodowy, na który składa się kilka krzeseł lub sofa.

W momencie, gdy upewnimy się, że wybrane przez nas meble będą spełniać nasze wymagania pod kątem funkcjonalności, zwróćmy jeszcze uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Na przykład jeśli szukamy mebli, które mogą stać w ogrodzie przez cały rok, nie wybierajmy takich, które wyprodukowano z plastiku – znacznie gorzej znoszą trudne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy grad. W takim wypadku lepszym pomysłem będzie zakup mebli wykonanych z drewna (oczywiście konieczne będzie ich odpowiednie zakonserwowanie). Ciekawym rozwiązaniem może być także zakup mebli metalowych –są świetnie przystosowane do niemal każdych warunków atmosferycznych, a ich design coraz częściej zachwyca nawet najwybredniejszych klientów.

Ważna jest oczywiście także cena – większość osób decyduje się na tańsze modele. Nie zawsze jest to jednak dobra decyzja, szczególnie jeśli szukamy mebli, które mają nam posłużyć przez długie lata; czasem znacznie lepiej potraktować zakup mebli jako inwestycję, która szybko nam się zwróci.

Kształt i styl, czyli co będzie pasować do naszego ogrodu

Przy wyborze mebli nie powinniśmy zapominać o kwestiach estetycznych – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kształt czy styl, według którego zostały zaprojektowane. Kamienne ławy czy ozdobne stoliki nie będą pasować do nowoczesnego, minimalistycznego ogrodu, z kolei ogromne, zdobione sofy nie sprawdzą się w niewielkich, skromnych ogródkach. Postarajmy się także nie łączyć kilku różnych styli – możemy wtedy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, a całość będzie prezentować się po prostu nieestetycznie.

Wybór mebli ogrodowych: najważniejsze wskazówki

– Przed zakupem mebli ogrodowych zastanówmy się, jak dużą przestrzenią dysponujemy – zakup ogromnego zestawu nie jest najlepszym pomysłem w wypadku, gdy mamy niewielki ogród. Znacznie lepiej wybrać wtedy meble, które mogą spełniać różne funkcje; dotyczy to zwłaszcza leżaków, huśtawki czy ław ogrodowych.

– Zwróćmy szczególną uwagę na to, czy wybrane przez nas meble są wystarczająco funkcjonalne, a także z jakiego materiału zostały wykonane oraz czy pasują do stylu, w jakim urządziliśmy ogród. Zadbajmy o to, by wszystkie elementy były możliwie jak najbardziej spójne – kupowanie drewnianego stołu, metalowej ławki i plastikowych krzesełek zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Meble ogrodowe znajdzie się także w Internecie na przykład na https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/meble-ogrodowe,a45.html

Kategoria:

Leave a Comment