Jak zabezpieczyć teren budowy?

Posted by:HouseRing Posted on:9 kwietnia 2019 Comments:0

Budowa domu to kosztowna inwestycja. Aby nie ponosić dodatkowych kosztów, cały teren budowy należy odpowiednio zabezpieczyć. Materiały i cały sprzęt to przecież nie lada gratka dla złodziei, zwłaszcza jeżeli stawiamy dom w mało uczęszczanej okolicy. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo naszej inwestycji? I jak właściwie zabezpieczyć plac budowy?

Kamery i ochrona 

Jeżeli nasza działka umiejscowiona jest w mało zaludnionej okolicy, to dobrze jest pomyśleć o założeniu monitoringu. Kamery będą przydatne nie tylko na czas budowy, ale również później, kiedy już zamieszkamy w wymarzonym domu. Firma ochroniarska to też skorzystać z usług firmy ochroniarskiej, chociaż rozwiązanie to wiąże się z dodatkowymi kosztami, to jednak warto o tym pomyśleć. Comiesięczne opłaty mogą jednak wyjść taniej niż ewentualny zakup materiałów czy maszyn, które mogłyby zostać skradzione z naszego terenu. Do tego, firma ochroniarska, tak samo jak i monitoring, to późniejszy komfort i bezpieczeństwo po przeprowadzce. Zwłaszcza jeżeli wybraliśmy dom z daleka od miasta, usytuowany gdzieś na uboczu. 

Ogrodzenie i odpowiednie oświetlenie 

Ogrodzenie całego terenu to zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko naszej inwestycji, ale również mieszkańców czy zwierząt. O wypadek na placu budowy nietrudno, a takie ogrodzenie po prostu przed tym chroni. Najczęściej wystarcza zwykły płot z siatki, ale możemy też wypożyczyć solidniejsze ogrodzenie tymczasowe pełne – wykonane ze stalowej ramy, którą wypełnia blacha trapezowa . Należy w tym momencie dodać, ze ogrodzenie na placu budowy nie może być niższe niż półtora metra, a materiałów budowlanych nie można składować tuż przy nim. Jak jeszcze możemy zabezpieczyć nasz plac? Montując odpowiednie oświetlenie, lampy na fotokomórkę nie są bardzo drogą inwestycją, a jednak mogą odstraszyć potencjalnych złodziei. Najlepiej umiejscowić je w kilku miejscach na całym terenie. Lampy tego typu mają też ten plus, że włączają się zaraz po wykryciu ruchu, a światło jeszcze chwilę świeci – co na pewno zwraca uwagę i od razu można zauważyć, że ktoś dostał się na nasz teren. 

Jeśli szukasz blachy na ogrodzenie, zajrzyj na stronę: https://glinmet.pl/.


Kategoria:

Leave a Comment