Jaki wybrać telewizor w sypialni? Przegląd rozwiązań do małej i większej przestrzeni

Posted by:HouseRing Posted on:14 stycznia 2016 Comments:0

Łóżko jak ostatni rząd w kinie
Telewizor w sypialni nie jest niczym niespotykanym. Oczywiście najczęściej oglądamy filmy i telewizję w salonie, jednak postawienie telewizora w pokoju sypialnym ma jedną ogromną zaletę. Na wieczornych premierach i prywatnych seansach zarówno nowszych, jak i starszych filmów możemy gościć nie tylko bez wychodzenia z domu, ale także bez wychodzenia z łóżka. Wygodne oglądanie ulubionych programów podczas leżenia w pościeli odstresowuje i pozwala umilić czas tuż przed zaśnięciem po ciężkim dniu. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad tym, jaki wybrać telewizor do sypialni, musimy dopasować odległość i przekątną do małej lub większej przestrzeni w naszym pokoju. Telewizory Full HD i telewizory 4K rządzą się swoimi prawami.

Jak idealnie dopasować wielkość ekranu?
Potencjał naszego telewizora wykorzystamy w pełni tylko wtedy, gdy dopasujemy jego przekątną do odległości między ekranem, a naszym łóżkiem. Jest to kluczowy czynnik, który pozwoli nam w pełni docenić przewagę rozdzielczości Ultra HD nad rozdzielczością Full HD. Warto wiedzieć, że aby idealnie dopasować wielkość ekranu do naszej małej lub większej przestrzeni sypialnej, powinniśmy trzymać się dwóch prostych wzorów:

Optymalna odległość dla telewizora Full HD ≈ liczba cali * 4,2cm
Optymalna odległość dla telewizora 4K ≈ liczba cali * 2,1cm

A jak możemy zaaranżować ścianę z telewizorem? Możliwości jest wiele. Możemy umieścić go we wnęce, symetrycznie na tle zabudowy lub na równi z jej frontem, możemy również zawiesić go na uchwycie ściennym. Przegląd rozwiązań do małej i większej przestrzeni sypialnej może obejmować telewizory o przekątnych
od zaledwie 32 aż do nawet 50 cali.

Samsung UE32J5600
Jeżeli odległość między telewizorem a łóżkiem wynosi około 134 centymetry, możemy wybrać do naszej sypialni 32-calowy telewizor Full HD, taki jak np. Samsung UE32J5600. Jego funkcjonalność, mimo bardzo niskiej ceny, wykracza daleko poza zwykłe oglądanie filmów i telewizji. Picture Quality Index 400 i funkcja Wide Color Enhancer Plus zapewniają uwydatnione szczegóły i wysoką jakość obrazu, a czterordzeniowy procesor i wbudowane Wi-Fi pozwolą nam w pełni poznać możliwości oferowane przez Smart TV. Ulubione filmy z własnej kolekcji możemy oglądać np. z przenośnej pamięci lub przenośnego dysku dzięki ConnectShare Movie. Bogata biblioteka aplikacji, szybka przeglądarka internetowa i płynne przełączanie między telewizją a filmami z Internetu to zalety oferowane przez system operacyjny Tizen. Dzięki niemu Samsung UE32J5600 jest intuicyjny i szybki w obsłudze.

Philips 48PFH5500/88
Jeżeli odległość między telewizorem a łóżkiem wynosi około 2 metry, możemy wybrać do naszej sypialni 48-calowy telewizor Full HD, taki jak np. smukły, niemalże unoszący się w powietrzu Philips 48PFH5500/88. To niedrogi i multimedialny model z zainstalowanym systemem operacyjnym Android TV. Szybki dwurdzeniowy procesor poradzi sobie nie tylko z przetwarzaniem obrazu, ale także z płynną obsługą przyjaznego interfejsu i intuicyjnego menu nawigacyjnego. Znajdziemy w nim bezpośrednie łącza m.in. do ulubionych materiałów z Google Play, Internetu, a nawet serwisu muzycznego Spotify Connect. O odpowiednio wysoką jakość oglądanego obrazu dbają takie funkcje jak zapewniająca ostrość ruchomych obrazów technologia PMR 200 oraz optymalizująca kontrast funkcja Micro Dimming i Pixel Plus HD, która gwarantuje wyraźny obraz o doskonałym kontraście. Philips 48PFH5500/88 z nowoczesną, wąską ramą pozwoli nam oglądać jeszcze więcej treści najwyższej jakości.

48PFH5500_88-_FP-global-001
Panasonic TX-50CS630E
Jeżeli odległość między telewizorem a łóżkiem wynosi około 210 centymetrów, możemy wybrać do naszej sypialni nawet 50-calowy telewizor Full HD, taki jak np. elegancki i uniwersalny Panasonic TX-50CS630E. Przede wszystkim jest on wyposażony w wyjątkowy jasny panel wykonany w technologii Bright Panel Plus. Wysoce wydajny system podświetlenia, większa przepuszczalność światła i optymalny system zarządzania panelami naprawdę robią różnicę. Panasonic TX-50CS630E daje nam także szansę, aby przenieść się z naszej sypialni wprost na areny największych wydarzeń sportowych, miejsce akcji oglądanych filmów lub do studia ulubionego programu. Funkcja 3DTV pozwala oglądać obraz wyświetlany na ekranie telewizora w trójwymiarowy sposób. A gdy jesteśmy poza domem i wolelibyśmy oglądać filmy lub telewizję, to zawsze możemy wykorzystać funkcję TV Anywhere do oglądania nagrywania materiałów wideo poza domem na wyświetlaczu smartfona lub tabletu.

Samsung UE40JU6640
A co z telewizorami 4K? Tutaj różnorodność i możliwości wyboru są jeszcze większe. Jeżeli odległość między telewizorem a łóżkiem wynosi od około 0,84 do około 1,68 metra, to możemy wybrać do naszej sypialni 40-calowy telewizor 4K, taki jak np. Samsung UE40JU6640 z zakrzywionym ekranem. Znajdziemy w nim cały zestaw wszystkich wcześniej opisanych zalet systemu operacyjnego Tizen. Różnicę zrobi natomiast czterokrotnie większa rozdzielczość i Picture Quality Index 1200. Ponadto zakrzywiony ekran zapewnia najlepsze warunki oglądania i sprawia, że obraz nie jest w żaden sposób zniekształcony. Poczucie głębi dodatkowo wzmocni funkcja Auto Depth Enhancer, która automatycznie ustawia inne poziomy kontrastu dla różnych obszarów ekranu. Naturalne barwy i realistycznie odwzorowane kolory rozświetlą naszą sypialnię i wypełnią ją szczegółami, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy. Dodajmy do tego łatwą i szybką synchronizację z urządzeniami mobilnymi i mamy gotową odpowiedź na to, jaki wybrać telewizor w sypialni o małej powierzchni.

pl_UE40JU6640SXXH_001_Front_black
LG 49UF800V
49-calowy telewizor 4K LG 49UF800V warto wybrać m.in. w dwóch następujących przypadkach. Po pierwsze:
jeżeli odległość między telewizorem a łóżkiem wynosi od około 103 do około 206 centymetrów. Po drugie:
jeżeli oprócz telewizora, szukamy do naszej sypialni nowoczesnego elementu wystroju wnętrza. LG 49UF800V oparty na koncepcji wzorniczej Dual Metal z metalową ramką nad i pod ekranem zadziwia nie tylko ostrością obrazu i jego bogactwem szczegółów. Najmniejsze detale dodatkowo uwydatnia i wzbogaca funkcja 4K Upscaler, która zapewnia materiałom o niższej rozdzielczości jakość zbliżoną do tej, zarezerwowanej dla formatu Ultra HD. System WebOS 2.0 w połączeniu z interaktywnym pilotem Magic Remote pozwala w atrakcyjny sposób korzystać ze wszystkich rozbudowanych funkcji telewizora. Jednak dla wielu największą zaletą LG 49UF800V będzie to, że wypełni on naszą sypialnię bogatym i realistycznym dźwiękiem przestrzennym Ultra Surround z ekskluzywnego systemu dźwiękowego zaprojektowanego przez firmę Harman/Kardon.

Mała/duża sypialnia i wielkie kino
Jeżeli chcemy, aby w naszej sypialni znajdował się telewizor, to znajdziemy całą furę modeli, które pozwolą nam z przyjemnością oglądać filmy, telewizję (i nie tylko) wprost z wygodnego łóżka i przytulnej pościeli.
Odległość dzieląca nasze łóżko od telewizora nie musi mieścić się w żadnych widełkach. Wystarczy, że użyjemy dwóch prostych wzorów, odmiennych dla rozdzielczości Full HD i 4K, i już możemy wybierać naszego faworyta spośród modeli o danej przekątnej. Zarówno do małej, jak i do większej przestrzeni znajdziemy bardzo interesujące modele, które tuż przed naszym zaśnięciem zamienią sypialnię w scenę rodem z oglądanego filmu, studio ulubionego programu, czy salę koncertową.

Kategoria:

Leave a Comment