Jakie dodatki w łazience zestawiać z kolorowymi meblami?

Posted by:Daria Posted on:22 marca 2016 Comments:0

bathroom-728743_640

Minęły czasy, kiedy dominującymi kolorami w łazienkach był beż, biel lub ciemny brąz. Obecnie producenci dbają o to, aby każdy użytkownik znalazł coś dla siebie, włącznie z osobami, które lubują się w soczystych, intensywnych barwach, jak chociażby zieleń, czerwień czy róż. Wybierając odważniejsze barwy mebli nie można zapomnieć, że trzeba do nich dobrać odpowiednie dodatki. Aby łazienka prezentowała się pięknie i stylowo nie można zapomnieć o kilku rzeczach.

Decydując się na kolorowe meble warto postawić na nieco bardziej stonowane dodatki. Do czerwonych mebli doskonale będą pasowały białe czy beżowe, podobnie jak do różowych czy intensywnie zielonych. Nie można zapomnieć, że kolorowe meble są ozdobą samą w sobie – rozjaśniają wnętrze i nadają mu niepowtarzalnego wyglądu. Nieodpowiednio dobrane dodatki zamiast to podkreślić, tylko zepsują cały efekt.

Przede wszystkim wybierając ekstrawaganckie dodatki, w bardzo intensywnych kolorach, możemy uzyskać nieciekawy efekt. Łazienka będzie wyglądała niczym jarmark albo kiepsko zorganizowany witraż. Przeładowanie zbyt jaskrawych kolorów nie będzie wyglądało dobrze, a ponadto nie będzie w żaden sposób służyło wypoczynkowi podczas kąpieli.

Wybierając dodatki warto również zadbać o odpowiednie zróżnicowanie kolorów. Nie chodzi tutaj oczywiście o zbyt kontrastowe rzeczy, bo może to skutkować efektem opisanym powyżej, ale jakiekolwiek urozmaicenie – przykładowo, jak już było napisane wcześniej, czerwień doskonale komponuje się z bielą. Dodatki mają podkreślić ładny wygląd łazienki i być jej ozdobą, jeśli więc wybierzesz takie, które będą zlewały się z kolorem mebli, to „zgubią się” w pomieszczeniu.

Nie można zapomnieć również o jeszcze jednej kwestii. Jak w każdej łazience, lepiej nie przesadzać z ilością dodatków. Pomieszczenie będzie wtedy wyglądało na chaotyczne i zagracone, co spowoduje, że zamiast wyglądać pięknie, będzie ono przypominało stragan na bazarku.

Wybierając dodatki do łazienki, w której znajdują się kolorowe meble, należy więc pamiętać przede wszystkim o umiarze, który będzie kluczem do pięknego wyglądu pomieszczenia.

Kategoria:

Leave a Comment