Jakie wybrać oświetlenie do ogrodu?

Posted by:Daria Posted on:30 sierpnia 2017 Comments:0

jakie-wybrac-oswietlenie-do-ogroduOgród jest przede wszystkim miejscem naszego wypoczynku, dlatego warto zadbać o to, aby jego przestrzeń była jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb i preferencji. Ważne jest, by wybrać optymalne warianty oświetlenia, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie, ponieważ producenci tego typu asortymentu udostępniają bardzo zróżnicowaną ofertę lamp ogrodowych, w tym modeli o dodatkowych funkcjach. Instalacje oświetleniowe należy dopasować do innych instalacji, odpowiedzialnych na przykład za nawadnianie ogrodów. Kraków jest jednym z tych miast, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności – na jego terenie działa wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą lamp ogrodowych.

Stojące latarnie ogrodowe – gdzie się sprawdzą?

W przypadku większych ogrodów koniecznie należy zadbać o oświetlenie dopasowane do ich przestrzeni. Tylko na takich działkach świetnym rozwiązaniem będą stojące latarnie. Można zainstalować je w pobliżu ławek lub innych miejsc naszego wypoczynku. Ich lokalizacja powinna być dopasowana do pozostałych elementów przestrzeni ogrodowej, dlatego warto skusić się na profesjonalne zakładanie ogrodów. Kraków na pewno spełni nasze oczekiwania pod tym względem, ponieważ jest siedzibą wielu firm zajmujących się realizacją tego typu usług. Specjaliści podkreślają, że zaplanowanie oświetlenia na początkowym etapie projektowania ogrodu pozwoli w pełni wykorzystać jego funkcjonalność i dekoracyjny charakter.

Lampy z czujnikiem ruchu – dlaczego warto je wybrać?

Z myślą o bezpieczeństwie świetnym rozwiązaniem do ogrodu są lampy z czujnikiem ruchu. Wystarczy zainstalować oświetlenie przy szopie lub w pobliżu domku letniskowego, aby uchronić posesję – lampa włącza się każdorazowo po wyczuciu ruchu w ustalonym zasięgu. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na systemie błyskawicznego powiadamiania o niepożądanych gościach w ogrodzie. Oświetlenie pomoże skutecznie odstraszyć złodzieja – nawet pod naszą nieobecność.

Słupki oświetleniowe – w jakie sposób można je wykorzystać?

W ogrodach wspaniale sprawdzają się nieduże punkciki oświetleniowe, na przykład w postaci słupków. Z ich pomocą można w efektowny sposób oświetlić ścieżkę i zadbać o widoczność nawet po zmroku. Jeśli ktoś nie wie, jak z pomocą słupków można zaakcentować piękno całej posesji, powinien skusić się na profesjonalne projektowanie ogrodów – Kraków pod tym kątem będzie świetnym wyborem.

Warto umówić się ze specjalistą na działce i dokładnie określić, jakie mamy oczekiwania względem oświetlenia. W niektórych posesjach zamiast słupków lepiej zdecydować się na reflektory. Producenci oświetlenia ogrodowego proponują modele o najróżniejszych kształtach i wielkościach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do przestrzeni całej posesji. Warto dodać, że reflektory sprawdzą się także w roli doświetlenia domku letniskowego, garażu czy szopy.

Lampy solarne – propozycje do ogrodu

Sprawdzonym elementem aranżacji ogrodowej są lampy solarne, które sprawdzą się zarówno na mniejszych, jak i na przestronnych posesjach. Z ich pomocą można zadbać o subtelne doświetlenie wybranych przestrzeni, zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Lampy solarne nie są kosztownym wydatkiem, a jednocześnie prezentują się bardzo efektownie.

Można je ustawić wzdłuż ścieżki, przy wybranych roślinach lub w pobliżu oczka wodnego. Obecność lamp solarnych powinna być uwzględniona przez specjalistów, dla których głównym zadaniem jest projektowanie ogrodów. Kraków jest miastem, w którym solarne oświetlenie jest bardzo często wykorzystywane – warto zwrócić uwagę na przydomowe ogrody oraz działki letniskowe znajdujące się na tym terenie.

Wybór oświetlenia do ogrodu musi być podyktowany naszymi potrzebami oraz charakterem całej posesji. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wykonają kompletny projekt z uwzględnieniem instalacji oświetleniowej. Nie można zapominać o dekoracyjnych właściwościach lamp ogrodowych – odpowiednio dobrane punkciki oświetleniowe pomogą stworzyć naprawdę atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku.

Kategoria:

Leave a Comment