Korzyści z zastosowania kompozytowych butli gazowych

Posted by:HouseRing Posted on:28 lipca 2015 Comments:0

butla_kompozytGaz LPG jest stosowany w sposób wszechstronny w gospodarstwach domowych, w przemyśle czy w rolnictwie. Obecnie istnieje także możliwość wykorzystywania tego gazu w postaci butli kompozytowych, które mają wiele zalet w porównaniu ze standardowymi, metalowymi butlami i zbiornikami.

Dlaczego gaz LPG?

Skroplony gaz płynny, czyli LPG – Liquefied Petroleum Gas może być stosowany do gotowania, pieczenia i grillowania, do zasilania pojazdów mechanicznych, w tym samochodów lub wózków widłowych, urządzeń i linii produkcyjnych, do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Gaz LPG występuje w postaci płynnej, ponieważ skrapla się pod stosunkowo niskim ciśnieniem i w regularnej temperaturze. Te jego właściwości fizyczne powodują, że można go przechowywać i transportować w butlach oraz zbiornikach, nawet na duże odległości. Skład gazu płynnego LPG jest podobny do składu gazu ziemnego. Na ogół butle z gazem zawierają gaz propan lub mieszaninę propanu i butanu.

Korzyści z zastosowania gazu płynnego

Warto stosować w praktyce gaz płynny, z uwagi na jego liczne atuty przekładające się na korzyści dla samych klientów. Gaz ten jest bezpieczny, czysty i bardzo wydajny, zwłaszcza, jeśli klient kupuje butle z gazem od renomowanych producentów, którzy ręczą za wysoką jakość sprzedawanych butli.

Gaz propan i propan butan jest czystym gazem, który podczas spalania nie dymi i nie powoduje powstawania trujących gazów. Pozostaje po nim wyłącznie dwutlenek węgla i woda. Z tego względu gaz ten nie stanowi zagrożenia dla wód gruntowych i gleby. Jest nietoksyczny, nieszkodliwy dla człowieka i zwierząt, dlatego może być używany nawet na obszarach chronionych.

Korzyścią dla użytkowników butli z gazem płynnym jest i to, że wygodnie się z nich korzysta, nawet bez specjalistycznych narzędzi i umiejętności. Pozwalają one na pozyskanie wydajnego źródła energii nawet w trudno dostępnych miejscach, z dala od instalacji z gazem ziemnym. Butle mogą być używane w połączeniu z palnikami, kuchenkami, systemem ogrzewania, z pompami grzewczymi czy panelami solarnymi.

Gaz płynny jest wszechstronny w zastosowaniu, ma wysoką wartość kaloryczną i można z niego korzystać przy ponoszeniu niższych kosztów, niż w przypadku energii elektrycznej i oleju opałowego.

Dlaczego butle z kompozytu

Obecnie w zastosowaniu w gospodarstwach domowych i nie tylko, są coraz częściej butle kompozytowe napełnione gazem płynnym LPG. Są one o połowę lżejsze od butli stalowych i bardzo wygodne w zastosowaniu, jako że wyposażono je w reduktor z szybkozłączem. Mają widoczny poziom pozostałego gazu. Wyprodukowano je z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, co przełożyło się na pełną odporność na korozję. Są solidne, bezpieczne i poręczne, zaprojektowane na najwyższym poziomie. Na polskim rynku energetycznym takie butle oferuje firma AmeriGas.

Kategoria:

Leave a Comment