Kupno mieszkania na wynajem jako inwestycja – czy to się opłaca?

Posted by:Daria Posted on:28 lutego 2017 Comments:0

1Nieruchomości już od dawna uznawane są za jedną z najbardziej bezpiecznych form lokowania oszczędności. Kupno mieszkania może też być sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu z tytułu wynajmu. Aby to się opłacało, warto zaufać pracownikom biura nieruchomości.

Mieszkanie lepsze od lokaty?
Osoby posiadające oszczędności zazwyczaj szukają korzystnych sposobów na inwestycje. Gra na giełdzie co prawda może przynieść niemały zysk, ale jest ryzykowna. Z kolei założenie lokaty bankowej przy obecnych stopach procentowych zwyczajnie może się nie opłacać. Biorąc pod uwagę zysk z tytułu odsetek i porównując go z dochodami, jakie przynosi wynajem mieszkania, to drugie rozwiązanie jest z całą pewnością znacznie korzystniejsze. Wiele jednak zależy od samej nieruchomości i jej położenia. Jeśli chodzi o proponujące najciekawsze oferty biuro nieruchomości, Warszawa jest najlepszym adresem. Osoby planujące zakup lokalu pod wynajem powinny przejrzeć co najmniej kilka propozycji i wybrać tę najlepszą. Tutaj liczy się nie tylko cena, ale również inne czynniki decydujące o tym, czy mieszkanie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

2

Agencja nieruchomości w Warszawie – dlaczego warto przeglądać liczne oferty?
Chociaż na rynku wtórnym nie brakuje ciekawych ofert, warto wziąć pod uwagę pewne kwestie mające decydujący wpływ na to, czy taka inwestycja nam się opłaci. Eksperci od rynku nieruchomości są zgodni co do jednego – lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników wpływających na cenę mieszkań. Jeśli jest ono położone w pobliżu uczelni wyższych, albo ważnego węzła komunikacyjnego, znacznie łatwiej będzie znaleźć lokatorów chętnych je wynająć. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się też nieruchomości usytuowane w prestiżowych dzielnicach i niedaleko centrum miasta co można zaobserwować na stronie internetowej biura http://www.freedom-nieruchomosci.pl.
Cechy mieszkania idealnego
Mieszkania na sprzedaż różnią się od siebie układem pomieszczeń, wielkością, usytuowaniem względem stron świata, czy dodatkowymi udogodnieniami. Wszystko to ma oczywiście wpływ na ich cenę. A jakie mieszkanie będzie idealne do wynajęcia? Według ekspertów to o mniejszej powierzchni. Oprócz tego ważna jest jego rozkładowość – salon połączony z aneksem kuchennym może okazać się świetnym rozwiązaniem w przypadku rodziny. Jeśli jednak chcemy wynajmować mieszkanie np. studentom, lepiej aby każdy z lokatorów miał oddzielny pokój, co zapewni im niezbędną prywatność.

3

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości?
Aby kupno mieszkania okazało się korzystną inwestycją przynoszącą comiesięczny zysk, trzeba znaleźć odpowiedni lokal, co może okazać się trudne dla mało doświadczonych osób. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej skorzystać z usług biura nieruchomości, które pomoże w poszukiwaniach i załatwianiu wszelkich formalności związanych z całą transakcją. Doświadczenie jego pracowników i znajomość lokalnego rynku to najlepsza gwarancja, że dzięki nim znajdziemy odpowiednie mieszkanie na wynajem, które szybko zacznie przynosić dochody.

Kategoria:

Leave a Comment