Lista rzeczy, o których warto pamiętać przed zakupem frezarki CNC

Posted by:Daria Posted on:13 września 2017 Comments:0

drill-444461_640Do strugania, profilowania i ogólnej obróbki drewna najlepiej nadaje się frezarka. Niesłusznie kojarzona jest ona z pracą wyłącznie profesjonalistów w specjalnych firmach, dziś każdy może pracować nią we własnym, domowym warsztacie.

Narzędzia CNC

Narzędzia CNC, a dokładniej jedno z nich, czyli frezarka pozwala precyzyjnie obrabiać drewno, by zarówno nowe, jak i stare meble, ramy i drzwi mogły stawać się małymi dziełami sztuki. W zależności od wybranego modelu, można wykorzystywać ją na wiele różnych sposobów, zawsze jednak powinna pracować niezawodnie. Komfort pracy frezarki wynika przede wszystkim z: regulowanej prowadnicy, dokładnej regulacji głębokości frezu, elektronicznej regulacji obrotów oraz systemu odsysania wiórów. Niektóre modele mają możliwość blokowania wrzeciona, co umożliwia sprawną wymianę frezu. Przed zakupem frezarki zawsze należy zapoznać się z jej dokładną specyfikacją, by wybrać taką, która najlepiej dopasuje się do potrzeb jej przyszłego użytkownika.

Zakup frezarki – o czym trzeba pamiętać?

Aby frezarka spełniała wszystkie oczekiwania, należy wiedzieć o kilku ważnych rzeczach, by uniknąć pomyłek. Tak więc:

– Frezarka powinna mieć możliwość unowocześniania, czyli użycia w przyszłości nowego oprogramowania albo nowszej technologii, brak tej opcji znacznie umniejsza jej wartość.

– Kupienie najtańszej maszyny nie jest najlepszym pomysłem. Wydaje się to być oszczędnością, ale tak naprawdę może ona szybko stracić na jakości i jej naprawa może być problematyczna.

– Podobnie z dodatkowymi akcesoriami – nie kupuje się, by zmniejszyć koszty, a bez niektórych z nich frezarka nie będzie wykorzystywana w maksimum swoich możliwości, a praca będzie trudniejsza.

– Przed zakupem trzeba zastanowić się nad potrzebnym nam polem roboczym: wbrew pozorom wybranie większego niż trzeba, może być problematyczne w czasie pracy.

– Należy upewnić się, że producent urządzenia gwarantuje wszystkie części zamienne – ich brak może powodować znacznie opóźnienia w pracy.- Ważne jest także odpowiednie dobranie narzędzi – do różnego rodzaju materiałów.

Sprawdź również: rodzaje frezów

Kategoria:

Leave a Comment