Materac dla niej i dla niego

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu, to tam odpoczywamy, relaksujemy się. Dlatego ważne jest, aby stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Jeśli śpimy sami, to wybór materaca jest o wiele łatwiejszy, ale przy zakupie podwójnego już pojawiają się schody. Jak idealnie dopasować coś dla dwóch osób?  Trzeba wtedy wziąć pod uwagę potrzeby dwóch, a nie jednej osoby.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy wolimy jeden duży czy dwa mniejsze materace https://alvare.pl/? Kupując dwa materace z jednej strony będzie to dobre rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku gdzie u partnerów występuje duża różnica wagi ciała. Wtedy każda ze stron dobierze coś idealnego dla siebie. Z drugiej strony należy jednak wziąć pod uwagę, że podczas użytkowania dwóch różnych materaców, pojawi się między nimi przestrzeń, która będzie utrudniać użytkowanie. Dlatego jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej postawić na jeden materac. Drugą ważną kwestią przy wyborze jest rozmiar. Nie jest niczym dziwnym, że dla lepszego komfortu potrzebujemy większej przestrzeni. Jeśli tylko nie ogranicza nas miejsce, warto postawić na materac o szerokości 200 cm. A co jeśli nie możemy sobie na taki pozwolić? Przyjmuje się, że każde z nas potrzebuje ok. 70 cm szerokości dla komfortowego wypoczynku, więc materac 140×200 powinien być wystarczający.

Sprężynowy czy kieszeniowy?

Dobranie konstrukcji jest również bardzo ważne, a mając do wyboru wiele możliwości, stajemy przed trudnym zadaniem. Jako zakup podwójnego materaca szczególnie polecana jest konstrukcja kieszeniowa, jest to udoskonalona wersja materaca sprężynowego. W przeciwieństwie do niego, tutaj sprężynki ukryte są w materiałowych kieszonkach, dzięki czemu utrzymują się na miejscu oraz nie wydają charakterystycznych, metalicznych dźwięków. Kieszonki działają niezależnie do siebie, przez co nie ma efektu falowania i dwie osoby śpiące nie oddziałują na siebie.

Twardy czy miękki? 

Błędem jest myślenie, że im twardszy materac tym jest on lepszy. W praktyce wygląda to tak, że materac twardy przeznaczony jest dla osób z większą wagą, a dla lżejszych lepiej sprawdzi się materac miękki, na przykład piankowy. Jeśli para nie różni się za bardzo wagą, to wybór twardości nie sprawi dużego problemu. W takim wypadku świetnie sprawdzi się materac lateksowy, jest on na tyle sprężysty, że obojgu zapewni komfortowy sen.

Pamiętajmy, żeby podczas zakupy dopuścić do głosu drugą osobę i wziąć pod uwagę również jej potrzeby.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *