Materac do spania – czym się kierować przy wyborze?

Jak najlepiej zadbać o jakość snu? Przede wszystkim potrzebne jest nam odpowiednie łóżko z wygodnym materacem. Do tego świeża i czysta pościel. Dzięki temu wstaniemy wyspani i gotowi na wyzwania nadchodzącego dnia.

Odpowiedni materac do spania https://alvare.pl/materace nie jest prostym wyborem. Jego rodzaj jest dobierany ze względu na kilka parametrów: wiek, wagę oraz sposób ułożenia podczas snu. Równie ważna jest twardość materaca. Bardziej miękkie są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i nastolatków. Natomiast twardsze są wybierane przez osoby dorosłe, którym zależy na polepszeniu jakości własnego snu.

Rodzaje materaców do spania

Z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem cieszą się materace do spania z właściwościami ortopedycznymi oraz antyalergicznymi. Wśród produkowanych modeli najczęściej wybierane są: termoelastyczne, lateksowe, piankowe, wysokoelastyczne, kokosowe oraz kieszeniowe. Wybierane są ze względu na indywidualne potrzeby klienta, jego zdrowia oraz jakość snu.

Materace termoelastyczne są wykonane z wysokiej jakości włókien ortopedycznych i antyalergicznych. Charakteryzuje je również bardzo duży komfort snu. Materace lateksowe są bardziej sprężyste i przeznaczone do mieszkań z wysoką wilgotnością powietrza. Piankowe natomiast są lżejsze, mają większą przewiewność oraz są znacznie delikatniejsze dla skóry.

Materac 160×200 wysokoelastyczny ma przewiewne i lekkie pianki, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z bardzo elastycznych włókien ortopedycznych i antyalergicznych. Natomiast kokosowe mają dwa rodzaje twardości pianki oraz jednocześnie są bardzo elastyczne i zapewniają wysoki komfort snu. Materace kieszeniowe są robione na bazie sprężyn kieszeniowych, które zapewniają dużą wygodę podczas odpoczynku w łóżku.

Jak są produkowane?

Materace obecnie są produkowane według najnowszych technologii tzw. NASA oraz najwygodniejszych konfiguracji włókien oraz rodzajów pianek. Ich prozdrowotne właściwości są potwierdzone licznymi certyfikatami. Bardzo istotne jest przede wszystkim to, aby materiały nie zawierały w swoich włóknach substancji toksycznych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *