Metalowe łóżko: czy to dobry wybór?

Posted by:HouseRing Posted on:17 lipca 2019 Comments:0

Szukając odpowiedniego łóżka bierzemy pod uwagę różne rzeczy. Chcemy możliwie jak najbardziej zaoszczędzić, a jednocześnie zyskać funkcjonalny, estetyczny element wyposażenia naszego domu. Na początku patrzymy na to, z jakiego materiału została wykonana rama; dopiero po jej wybraniu możemy zastanowić się nad właściwym stelażem i zakupem odpowiedniego materaca. Jedną z opcji, nad którą należy się zastanowić, to łóżko metalowe. Czy warto zdecydować się na takie?

Zalety łóżek metalowych

Łóżka metalowe, które możemy znaleźć pod hasłem „łóżka Toruń”, mają wiele zalet, które zdecydowanie pomogą nam w dokonaniu wyboru. 

Metalowe łóżka są przede wszystkim bardzo trwałe. Nie musimy się martwić o to, że z czasem ulegną odkształceniom. Nawet jeśli któregoś dnia postanowimy przemeblować sypialnię, to nie trzeba troszczyć się o to, by zabezpieczyć metalową ramę przed uderzeniami. Takie modele łóżek zajmują stosunkowo niewiele miejsca i nie przytłaczają małego pomieszczenia. Pod materacem możemy swobodnie poodkurzać, a jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca na przechowywanie, to można wsunąć tam np. ozdobne pudełka, w których będziemy trzymać cenne przedmioty. Metalowe łóżka są oczywiście odporne na wilgoć, więc nawet jeśli nasza sypialnia nie jest dobrze wentylowana, z ramą nic się nie stanie. Również czyszczenie jej nie sprawia większego problemu. Jeśli dopasujemy resztę wyposażenia pokoju do takiego łóżka, uzyskamy wystrój bardzo stylowy i nowoczesny, a jednocześnie minimalistyczny, choć oczywiście na rynku są także dostępne bogato zdobione metalowe ramy do łóżek.

Wady łóżek metalowych

Jeśli zdecydujemy się na taki model, przede wszystkim musimy liczyć się z jego ciężarem. Lepiej nie kupować łóżka metalowego, jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy zmienić mieszkanie. Jego przetransportowanie będzie dość uciążliwe. Podobnie zresztą jak w przypadku przesunięcia mebla w inne miejsce – z pewnością nie zrobimy tego bez pomocy innych domowników. Dla osób, które cenią sobie ciepło, metalowa rama też nie będzie najlepszym wyborem. Metal przez większość czasu pozostaje nieprzyjemnie chłodny. Ponadto, jeżeli nie będziemy pamiętać o dobrym dokręceniu śrub podczas montażu, metalowe łóżko może przeraźliwie skrzypieć podczas każdej zmiany pozycji. 

Czy metalowe łóżko nadaje się do każdej sypialni?

Tak, jeśli zatroszczymy się o właściwy dobór dodatków. Metalowe ramy mogą być pomalowane na różne kolory. Szczególnie popularne są białe metalowe łóżka z ozdobnym wezgłowiem, co dodaje pomieszczeniu lekkości. Taki mebel możemy swobodnie postawić np. w pokoju naszej nastoletniej córki. Elegancka pościel sprawi, że łóżko będzie przyciągać uwagę i zachwycać romantycznym wyglądem. 

Łóżka metalowe i nie tylko znajdziesz na https://expertsnu.pl/.

Kategoria:

Leave a Comment