Mieszkanie na parterze – dobry wybór?

Posted by:Daria Posted on:3 sierpnia 2016 Comments:0

house-1507920_640

Planujecie kupić lub wynająć mieszkanie? Zastanawiacie się, czy nowe cztery kąty na parterze to dobry wybór? Otóż okazuje się, że plusów jest co nie miara. Oczywiście znajdą się zagorzali przeciwnicy mieszkań na parterze. My jednak spojrzymy na to rozwiązanie przychylnym okiem i przekonamy Was, że to strzał w dziesiątkę.

Zakup mieszkania to inwestycja na całe życie. Dlatego wybór właściwego gniazdka powinien być przemyślany, a przy zakupie nie powinny nami targać żadne wątpliwości. Żeby wybór okazał się właściwy, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników i zmian, jakie nas czekają w ciągu całego życia. Może wybór mieszkania marzeń ułatwi Wam fakt, że te na parterze, to doskonałe rozwiązanie na wiele lat. Mieszkania na parterze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc są w cenie. Nic dziwnego. Mieszkanie na parterze daje sporo możliwości, a do tego jest wygodne pod wieloma względami. Przede wszystkim, jeśli w bloku, w którym chcecie kupić mieszkanie nie ma windy, to to jest jeden z argumentów. Wnoszenie ciężkich toreb z zakupami na drugie piętro nie należy do najprzyjemniejszych. Jeśli planujecie powiększyć rodzinę, miejcie na uwadze, że czeka Was wynoszenie i wnoszenie wózka dziecięcego. Podobnie jest z rowerem i innymi ciężkimi sprzętami, które przyjdzie nam dźwigać. Ponadto, pamiętajcie o upływie lat. Ludziom starszym olbrzymią trudność sprawia wchodzenie po schodach, a tym bardziej, jeśli mają do pokonania większą ilość schodów, za to parter jest znacznie bardziej osiągalny. Poza samymi plusami związanymi z wygodą posiadania mieszkania na parterze, jego potencjał to także wiele możliwości aranżacji najbliższego otoczenia. Spółdzielnie mieszkaniowe zwykle nie stają na drodze, by zagospodarować pod własnymi oknami część podwórka na bujny ogródek. Możecie zbudować schodki z balkonu, i cieszyć się kawałkiem własnego podwórka. To świetne rozwiązanie do spędzania wolnego czasu z naszymi dziećmi lub pupilami. Możemy puścić wodze fantazji i hodować w nim ciekawe kwiaty lub warzywa sezonowe. To dodatkowa atrakcja, która stanowi plus mieszkania na parterze.

Pamiętajmy, kupując mieszkanie musimy nasz wybór przemyśleć „od każdej strony”, by za kilka lat nie żałować. Kierujmy się własnymi preferencjami, by mieszkanie spełniało nasze oczekiwania. Miejmy na uwadze, jakie możliwości dają mieszkania na parterze, a potencjał mają ogromny.

Kategoria:

Leave a Comment