Na co zwrócić uwagę wybierając meble do mieszkania?

Posted by:Daria Posted on:31 lipca 2017 Comments:0

pexels-photo-265004Mieszkanie jest naszą oazą, powinno więc kojarzyć się nam ze spokojem, radością i ciepłem. Kluczem do osiągnięcia stanu harmonii we wnętrzach jest ich design, który stanowią przede wszystkim odpowiednio dobrane meble. Przy czym słowo „odpowiednio” odnosi się tutaj zarówno do indywidualnego gustu osób zamieszkujących daną przestrzeń, jak i do powszechnie obowiązujących reguł oraz  funkcjonalności mieszkania.

Zabierając się za meblowanie mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze przeanalizujmy wielkość naszego mieszkania. Nie chodzi tylko o to, czy mieszkanie jest duże czy małe, ale również o to, by dostosować przestrzeń do jego mieszkańców. Znajdą się osoby dla których mieszkanie dwupokojowe będzie za małe, są też takie, które mieszkają w tego typu mieszkaniu w kilka osób i nie narzekają na brak komfortu. Kluczem jest tutaj funkcjonalność. Jeżeli mamy duże mieszkanie, możemy pozwolić sobie na dodatkowe meble czy akcesoria, które często wyglądają pięknie i mogą zbudować cały klimat wnętrza. W małym mieszkaniu będą one jednak  zupełnie niefunkcjonalne i często niepotrzebne. W tym przypadku dużo bardziej sprawdza się prosty wystrój, który optycznie powiększa przestrzeń oraz małe dodatki. Prostota nie musi oznaczać jednak braku elegancji, wręcz przeciwnie. Do małych wnętrz warto również wybrać jasne kolory, bowiem może docierać do nich mniej światła, co wywołuje uczucie przytłoczenia.

Ostatnimi czasy modne są wystroje wnętrz, w których dominuje jeden lub dwa stonowane kolory (zazwyczaj są to biele, szarości lub beże), natomiast dodatki (również małe meble) dobierane są w kolorach żywych (np. w kolorze żółtym, czerwonym, czy niebieskim), zdarza się również wykorzystywanie kolorowych dodatków, np. bardzo ostatnio modnych materiałowych chodników). Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo eleganckie, ale również daje możliwość łatwej zmiany designu. Poszukując mebli do mieszkania warto zwrócić uwagę na oferty sklepów meblowych http://www.drzazga.org a także jeśli odczuwamy taką potrzebę skontaktować się z osobą profesjonalnie zajmującą się dekoracją wnętrz.

Kategoria:

Leave a Comment