Najczęściej popełniane błędy w suchej zabudowie wnętrz

Posted by:HouseRing Posted on:7 lutego 2019 Comments:0

Płyty gipsowo-kartonowe dają nieograniczone pole manewru w każdym wnętrzu – za ich pomocą możemy wyrównać powierzchnie czy postawić ścianki działowe. Sposób ten jest też o wiele tańszy niż tradycyjne gipsowanie, a prawidłowo położone płyty wytrzymają długie lata. Jakich błędów należy więc unikać, aby nie poprawiać pomieszczeń po paru miesiącach od remontu? 

Wybieranie elementów, które pochodzą z różnych systemów

Najczęściej popełniany błąd przy suchej zabudowie to mieszanie produktów nie tylko różnych firm, ale też pochodzących z różnych systemów. Sucha zabudowa Częstochowa to system kilku różnych elementów, które muszą być odpowiednio dopasowane, według swojego przeznaczenia. Inny system montażu będzie to podwieszenia sufitów, a inny do postawienia ścian działowych, dlatego bardzo ważne jest, aby były one we właściwy sposób dobrane. Najlepiej używać całych zestawów od jednego producenta, w przeciwnym razie nie będą właściwie spełniać swoich funkcji i nie będą trwałe. Wybierając np. płyty ogniochronne, trzeba zastosować grubsze profile stalowe, które utrzymają cięższą konstrukcję. Montaż na zwykłym ruszcie może i byłby możliwy, a elementy by do siebie pasowały, ale taki zwykły profil nie wytrzyma ciężaru płyt. 

Również wybór odpowiednich płyt jest bardzo ważny – te szare sprawdzą się w suchych pomieszczeniach, nie nadają się one np. do kuchni czy łazienki. Do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności przeznaczone są zielone płyty gipsowo-kartonowe. 

Złe składowanie materiałów budowlanych 

Niewłaściwe składowanie materiałów budowlanych również wpływa na ich właściwości. Płyt gipsowo-kartonowych https://termobud.com.pl/ nie należy składować bezpośrednio na podłożu, ale na paletach, które są do tego przystosowane. Ludzie często popełniają błąd i składują takie płyty np. w garażu, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Gips chłonie wilgoć, przez co płyty się kurczą i pęcznieją, więc ich montaż nie będzie możliwy. Nie powinno się ich także przechowywać opartych pionowo o ścianę, bo może spowodować to odkształcenia. A taka wygięta płyta nie będzie się już nadawać do zabudowy. 


Kategoria:

Leave a Comment