Narzędzia ułatwiające pracę w każdym ogrodzie

Posted by:Arina Posted on:30 maja 2015 Comments:0

narzedzia
Czy koszenie trawników, grabienie liści, przycinanie gałęzi, malowanie altany i wiele innych czynności wykonywanych w ogrodzie musi być trudne? Nie. Możemy je ułatwić zapewniając sobie odpowiednio dobrane sprzęty czy narzędzia.

Co kupić i za ile?

Czasem warto zasięgnąć porady eksperta. Przeanalizujmy jednak do czego dane narzędzie będzie nam potrzebne, jakie są możliwości jego pracy, ile waży czy jaki jest zasięg pracy. Kupując narzędzie nie patrzmy na jego wygląd, ale na ich praktyczność, sposób wykonania. Czy warto kupować najtańsze produkty? W przypadku narzędzi, zdecydowanie lepiej wydać jednorazowo większą kwotę, aby móc dłużej cieszyć się nowym sprzętem, ale także w celu swojego własnego bezpieczeństwa.

Pamiętajmy również o tym, że do małych ogrodów nie należy kupować napędzanych spalinowo kosiarek, a do dużych ogrodów tylko i wyłącznie urządzeń manualnych. Jeżeli dobierzemy swoje narzędzia w odpowiedni sposób, prace staną się łatwe i przyjemne. Zyskamy tym samym więcej wolnego czasu, który będziemy mogli wykorzystać w pięknie zadbanym ogrodzie.

Jakie nożyce?

Niezbędne w ogrodzie są także sekatory i nożyce. Jak jednak wybrać te odpowiednie? Musimy skupić się na tym, aby były przede wszystkim ostre, inaczej możemy uszkodzić naszą roślinę. Ważny jest również kąt rozwarcia ostrzy, zasada jest taka, że musi być on odpowiedni do grubości przycinanych gałęzi. Istotny jest też materiał z którego są zrobione. Optymalnym jest, gdy ostrza pokryte są teflonem, a rączki natomiast, gumą – dzięki temu nożyce nie wypadną nam z rąk.

Co jeszcze?

Nie zaszkodzi nam również dobra drabina, której używać możemy w codziennej ogrodowej pracy. Dzięki drabinie, będziemy mogli przyciąć gałęzie, do których normalnie byśmy nie dostali.

Jaką drabinę wybrać?

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż na dworze mamy nieco inne warunki niż w domu. Podłoże nie jest zazwyczaj równe. Musimy więc zakupić bezpieczną drabinę, na której nic złego nam się nie stanie. Najlepsza będzie uniwersalna drabina aluminiowa, na przykład drabina Krause: http://www.drabiny-krause.dmn.pl/linia/drabiny-i-podesty-robocze/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-aluminiowa-rozstawno-przystawna-dubilo,259,399, której używać będziemy mogli nie tylko w ogrodzie, ale dodatkowo i w domu. Dlaczego? Bo jest trwała, solidna, odporna na rdzę, a przy tym lekka i poręczna.

To nie wszystko!

Ważne są również narzędzia do kopania i grabienia, czyli łopaty i grabie. Aby wybrać dobre narzędzie, w tym wypadku musimy kierować się rodzajem gleby w naszym ogrodzie. Gleba mokra i twarda wymaga masywnej łopaty, natomiast lekka i sucha już niekoniecznie.

A taczka?

To proste urządzenie może nam przynieść wiele pożytku. Posłuży nam do przewożenia rzeczy, które są nie poręczne bądź zbyt ciężkie. Przyda się nam również przy nawożeniu, przesadzaniu roślin, czyszczeniu ogrodu, grabieniu liści itd. O czym pamiętać? Aby taczka nie była zbyt ciężka, ale zarazem trwała i solidna.

To oczywiście jedynie kilka słów o ogrodowym niezbędniku. Stanowią one jednak podstawę, o którą każdy ogrodnik powinien zadbać.

Kategoria:

Leave a Comment